Plakát k filmu: Pyroman

Pyroman Pyromanen

dokina.cz
5,6

Premiéra 19. 1. 2017
Norsko, 2016, 94 min

Žánr:
thriller, drama
Režie:
Erik Skjoldbjærg | celý štáb
Hrají:
Agnes Kittelsen, Henrik Rafaelsen, Trond Nilssen | všichni herci

Psychologický thriller inspirovaný skutečným případem nebezpečného pyromana, který sužoval jih Norska na konci 70. let. Nový film režiséra kultovního snímku Insomnie.

Rok 1978. Kolem vesnice na jihu Norska začínají hořet lesy i opuštěné stavby. Devatenáctiletý syn náčelníka hasičů Dag se marně snaží zapadnout do komunity i do pracovního kolektivu. Toulá se po lesích s kanystrem benzínu a sirkami. Požár je pro něj jedinou událostí, kdy se cítí sebejistý. Drobné ohně na mýtinách záhy nestačí. Osamělého teenagera začnou lákat obydlená stavení. Mistr severského thrilleru Erik Skjoldbjærg přichází s mrazivým portrétem pyromana inspirovaným skutečnými událostmi.

Psychologický thriller inspirovaný skutečným případem nebezpečného pyromana, který sužoval jih Norska na konci 70. let. Nový film režiséra kultovního snímku Insomnie. Rok 1978. ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
  • -
  • -

Recenze filmu Pyroman

  • Recenze Pyroman na MovieZone

    Recenze MovieZone 50

    Řemeslně zvládnutý, ale myšlenkově až příliš očesaný thriller, kterému schází větší dramatičnost a prokreslení postav. Tísnivá atmosféra pak zachraňuje Pyromana od propadáku, ovšem že bych ho musel vidět znovu, to fakt ne.

Trailer k filmu

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.