Plakát k filmu: Punk in Africa

Punk v Africe Punk in Africa

dokina.cz
6,4

Česká Republika, Jihoafrická republika, Zimbabwe, 2011, 82 min

Žánr:
historický, hudební, dokumentární
Režie:
Deon Maas | celý štáb

Punk v Africe“ je příběh multi-rasového punkového hnutí, které se zrodilo z nedávných sociálních a politických převratů ve třech zemích v jižní Africe - Jihoafrické republice, Mozambiku a Zimbabwe. V těchto společnostech reprezentovala punková scéna radikální politický impuls, který reagoval na intenzivní politické střety, špatnou ekonomickou situaci a dokonce i na občanskou válku. „Punk v Africe” se vydává po stopách tohoto dosud neznámého příběhu.

Odkrývá jeho kořeny v undergroundové rockové scéně sedmdesátých let v Johannesburgu a v prvních multi-rasových punkových kapelách zformovaných na počátku povstání v johannesburské čtvrti Soweto, představuje militantní anti-apartheidové hardcore a post-punkové kapely osmdesátých let až po nástup vlny afrických ska kapel, které se začaly objevovat od Kapského města po Maputo v demokratické éře let devadesátých. V současné době nová generace kapel nadále čerpá z odkazu svých předchůdců a konfrontuje politické problémy dnešního Zimbabwe i otázky identity afrikánské menšiny v Jižní Africe: tato scéna se začíná šířit zbytkem afrického kontinentu.

Punk v Africe“ je příběh multi-rasového punkového hnutí, které se zrodilo z nedávných sociálních a politických převratů ve třech zemích v jižní Africe - Jihoafrické republice, ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 30 hlasů
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.