Plakát k filmu: Pulp Fiction: Historky z podsvětí

Pulp Fiction: Historky z podsvětí Pulp Fiction

dokina.cz
9,1

Premiéra 6. 10. 1994
USA, 1994, 154 min

Žánr:
drama, kriminální
Režie:
Quentin Tarantino | celý štáb
Hrají:
John Travolta, Samuel L. Jackson, Uma Thurman, Harvey Keitel, Bruce Willis, Steve Buscemi, Quentin Tarantino, Julia Sweeney, Angela Jones, Amanda Plummer, Joseph Pilato | všichni herci

Pulp Fiction – kniha obsahující prvky napětí, bez umělecké hodnoty, obvykle vydávaná jako paperback. Pulp Fiction je brutální, ale brilantní černá komedie, ve které se prolínají tři příběhy ze života bezvýznamných zločinců, v podstatě tvořící jeden příběh, do kterého nonkonformní režisér Tarantino zapojil do té doby nevídanou kreativní představivost. Podsvětí s násilím postrádajícím veškerou logiku je ve filmu nejen teatrální , ale i humorné. Nejkultovnější záležitost 90. let získala 7 oscarových nominací, Zlatý Glóbus a mnoho dalších prestižních ocenění.

Pulp Fiction – kniha obsahující prvky napětí, bez umělecké hodnoty, obvykle vydávaná jako paperback. Pulp Fiction je brutální, ale brilantní černá komedie, ve které se prolínají ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1083 hlasů
 • -

Související články k filmu Pulp Fiction: Historky z podsvětí

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Černá vdova

  Černá vdova

  29. 6. 2013 10:00 Filmová adaptace mezinárodního bestselleru alžírského spisovatele Yasmina Khadraua, jenž byl přeložen do více než čtyřiceti jazyků, sugestivně vykresluje morální dilema arabsko-izraelského chirurga, potýkajícího se s obviněními jeho manželky ze sebevražedného teroristického útoku.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Karlovarský festival ocení Křišťálovým globem hollywoodskou superstar - Johna Travoltu

  Karlovarský festival ocení Křišťálovým globem hollywoodskou superstar - Johna Travoltu

  21. 6. 2013 08:00 Karlovarský festival ocení za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii amerického herce Johna Travoltu. Na dnešní tiskové konferenci v Praze to řekl prezident této prestižní mezinárodní přehlídky Jiří Bartoška.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Quentin Tarantino přinesl do filmového světa kult režiséra

  Quentin Tarantino přinesl do filmového světa kult režiséra

  26. 3. 2013 10:00 Jeho filmy vnesly v 90. letech 20. století na plátna kin pořádný průvan. Americký režisér Quentin Tarantino proslul svěžím, drsným i černohumorným stylem. Ve filmech se mu povedlo spojit zdánlivě neslučitelné: násilí a smích. A hned ten první ho nesmírně proslavil. Též scénárista a herec oslaví ve středu padesátiny.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.