Plakát k filmu: Ptáci

Ptáci The Birds

dokina.cz
7,8

USA, 1963, 119 min

Žánr:
thriller, horor, romantický, fantasy
Režie:
Alfred Hitchcock | celý štáb
Hrají:
Tippi Hedren, Rod Taylor, Jessica Tandy, Suzanne Pleshette, Veronica Cartwright, Charles McGraw, Lonny Chapman | všichni herci

Když přijíždí krásná blondýnka Melanie Daniels (Tippi Hedren) do Bodege Bay za svým čerstvě vystudovaným přítelem Mitchelem Brennerem (Rod Taylor), je nečekaně napadena rackem. najednou do města vletí tisíce PTÁKů a místní obyvatelé se stanou terčem jejich šílených útoků.

Brzy se ústřední postavy nejděsivějšího filmu o přírodní katastrofě, který kdy byl v Hollywoodu natočen, Melanie i Mitch, ocitnou uprostřed smrtelného souboje s nezastavitelnou a nevysvětlitelnou sílou. Natočeno podle krátkého příběhu Daphne Du Maurier.

Když přijíždí krásná blondýnka Melanie Daniels (Tippi Hedren) do Bodege Bay za svým čerstvě vystudovaným přítelem Mitchelem Brennerem (Rod Taylor), je nečekaně napadena rackem. ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 220 hlasů
 • -
 • -
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 3.99 EUR 9.99 EUR Přehrát online

Související články k filmu Ptáci

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Top 6 filmů podle knih, o nichž netušíte, že jsou podle knih

  Top 6 filmů podle knih, o nichž netušíte, že jsou podle knih

  15. 6. 2015 22:30 Kriminální thriller Zmizelá patřil mezi jedny z nejpříjemnějších filmových překvapení loňského roku. Povedený snímek Davida Finchera postavil autorku knižní předlohy Gillian Flynnovou do světel reflektorů silně, že se nyní kina dočkají další adaptace jíného jejího románu ve snímku Temné kouty. Za kostrbatý titulek se omlouváme, ale nabízíme vám pohled na nejslavnější knižní adaptace, o nichž jsme my sami netušili, že vznikly podle knih.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Zemřel Rod Taylor, hvězda hororu Ptáci

  Zemřel Rod Taylor, hvězda hororu Ptáci

  9. 1. 2015 10:00 Legendární australský herec je po smrti. Bylo mu čtyřiaosmdesát let.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Fotografie ze ztraceného Hitchcockova filmu se budou dražit v USA

  Fotografie ze ztraceného Hitchcockova filmu se budou dražit v USA

  10. 11. 2012 10:32 Nově objevená sbírka fotografií ze ztraceného němého filmu Alfreda Hitchcocka Skalní orel se bude příští měsíc dražit v Los Angeles. Jak informovala agentura Reuters, do dražby půjde celkem 59 snímků pořízených ve 20. letech minulého století pro Hitchcockův soukromý archiv. Pětatřicet z nich je z němého filmu ...a neuveď nás v pokušení (1929) a 24 je z o tři roky mladšího filmu Skalní orel. Ty by podle předpokladů měly přitáhnout největší zájem.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.