Plakát k filmu: Psí odpoledne

Psí odpoledne Dog Day Afternoon

dokina.cz
8,0

USA, 1975, 125 min

Žánr:
thriller, drama, kriminální
Režie:
Sidney Lumet | celý štáb
Hrají:
Al Pacino, John Cazale, Carol Kane | všichni herci

V Brooklynu je horké odpoledne a dvě optimistické nuly se rozhodnou vyloupit banku. Sonny (Al Pacino) akci řídí, Sal (John Cazale) mu dělá komplice a výsledkem je jedna velká katastrofa. Dorazí totiž i policie, televizní kamery a dokonce i donáška pizzy. Na tomto skvělém komediálním napínavém snímku spolupracoval Al Pacino s režisérem Sidneym Lumetem (spolupráce na filmu Serpico). Film si vydobyl šest nominací na Oscara a jednoho dokonce získal, a to za scénář, jehož autorem je Frank Pierson. Film Psí odpoledne se zakládá na skutečné události.

V Brooklynu je horké odpoledne a dvě optimistické nuly se rozhodnou vyloupit banku. Sonny (Al Pacino) akci řídí, Sal (John Cazale) mu dělá komplice a výsledkem je jedna velká ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 190 hlasů
  • -
  • -
  • -

Trailer k filmu

Související články k filmu Psí odpoledne

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Čistá práce, nebo vabank? Přinášíme snímky plné akce a bankovních loupeží

    Čistá práce, nebo vabank? Přinášíme snímky plné akce a bankovních loupeží

    14. 10. 2016 10:00 Ne každá situace si žádá skvělé naplánování! Tento týden měla premiéru kriminální komedie Zilionáři, vyprávějící o bandě loserů, kteří i na vzdory nedokonalému plánu vyloupí banku. V dnešním článku se podíváme na některé další skvělé snímky plné bankovních loupeží, akce a napětí.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.