Plakát k filmu: Protektor

Protektor Protektor

dokina.cz
6,2

Premiéra 24. 9. 2009
Česká Republika, Německo, 2009, 100 min

Žánr:
drama
Režie:
Marek Najbrt | celý štáb
Hrají:
Klára Melíšková, Sandra Nováková | všichni herci

Příběh osudového vztahu dvou lidí, kteří na pozadí válečného dramatu prožívají vlastní drama soukromé. Příběh o skutečných citech, o lásce, která v extrémních dobách může vést až na samou hranici sebedestrukce, a přesto má v sobě sílu a naději.

Riskantní hra o kariéru, cit, lidskou důstojnost a nakonec o život v temných časech Protektorátu.

Rozhlasový reportér Emil Vrbata a herečka Hana jsou manželé. Píše se rok 1938, atraktivní Hana slaví první úspěchy ve filmu, je obletována ctiteli. Emil žárlí. Německá okupace a začátek války obrátí jejich životy naruby. Hana je konfrontována se svým židovským původem, z výšin nadějně rozběhnuté kariéry padá na dno společenského žebříčku.

Emil využije šanci zachránit a zároveň ovládnout Hanin život. Odmítne rozvod, v zájmu Haniny ochrany setrvá v „rasově smíšeném manželství“ a stane se hlasem německé propagandy. Smlouva s ďáblem si ale vybírá daň. Emilova sebeúcta se hroutí, láska k Haně se mění v „protektorství“, manželství se propadá do lhostejnosti.

Osud na Emila přichystal past. Na útěku od milenky ve spěchu ukradne cizí kolo a šlápne do pedálů. Jenže z rozhlasu už drnčí poplašná zpráva: "V Praze byl spáchán atentát na zastupujícího říšského protektora Heydricha, jeden z pachatelů ujel z místa činu na bicyklu…". Náhodný kontakt se zdánlivě banálním předmětem odstartuje Emilovu zběsilou jízdu o život, o odpuštění v očích milované ženy...

Film vznikl za přispění Státního fondu ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie.

Příběh osudového vztahu dvou lidí, kteří na pozadí válečného dramatu prožívají vlastní drama soukromé. Příběh o skutečných citech, o lásce, která v extrémních dobách může vést až ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Vaše hodnocení: 743 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 138.20 CZK 332.08 CZK Přehrát online

Recenze filmu Protektor

  • Recenze Protektor na MovieZone

    Recenze MovieZone 80

    Formálně velmi vytříbené a herecky zajímavé protektorátní (a zároveň dosti současné) drama o položidovském manželském páru, jehož vztah je deformován pod tlakem okupačních časů. Moderně natočený, byť místy až příliš chladný film Marka Najbrta je úlevným nadechnutím ve vodách zatuchlého českého filmu a snese srovnání s leckterými zajímavými díly kinematografie světové.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.