Plakát k filmu: Proměny

Proměny Proměny

dokina.cz
6,1

Česká Republika, Itálie, 2009

Režie:
Tomáš Řehořek | celý štáb
Hrají:
Dita Zábranská, Petr Jeništa, Alena Ambrová | všichni herci

Film Proměny natočil pravděpodobně nejmladší český režisér celovečerního filmu všech dob. Vznik filmu připomíná „americký sen“. Talentovaný režisér a kameraman Tomáš Řehořek začal pracovat na filmu v době, kdy mu bylo dvacet let. Jeho práce a první sestřihy byly tak nevšední, že silně oslovily českou filmovou producentku. Víru, že vzniká ojedinělý snímek, sdíleli i producenti v Itálii, distributor a další tvůrci. Hudbu k filmu složil Dejan Pejovic nominovaný Evropskou filmovou akademii v kategorii Evropský hudební skladatel 2007 za hudbu k filmu Gucha! „Dejanovi jsme spolu s čistým střihem filmu poslali několik hudebních námětů, které vznikly vlastně náhodou v malém krámku s hudebninami v Římě. Za pár týdnů jsme si jeli do Bělehradu pro úžasnou hudbu k Proměnám“, říká producentka Nelly Jenčíková.

Proměny vstoupí v dubnu na plátna českých kin v počtu 23 kopií. Režisér Tomáš Řehořek nyní díky Proměnám spolupracuje na očekávaném hororovém filmu „Oko ve zdi“.
Jeden život, jeden osud se má navždy změnit.

Ještě před premiérou v českých kinech se Proměny účastní hlavní soutěže Evropského festivalu nezávislých filmů (ÉCU 2009) v Paříži, Filmové přehlídky Piemonte Movie 2009 a dvou festivalů ve Spojených státech, ve Phoenixu a v Atlantě.

Čtyři lidé, kteří spolu nemají nic společného.
Žena úspěšného muže, které chybí ke štěstí jediné – dítě. Pro jeho získání je schopna udělat téměř cokoliv. Sportovní trenér zasvětil svůj život atletice, nyní je za zenitem a má čas zjistit, co všechno promeškal. Stará žena, žije sama ve velkém prázdném domě, bez lidského kontaktu, který hledá ve vyšších sférách. A konečně mladá matka se dvěma dětmi. Malý plat a drsný život jí nehrají příliš do karet. Bojuje a zápasí, ale možná musí přijít moment, kdy všechno vzdá.

Vizuálně podmanivý film Proměny sleduje čtyři různé postavy, jejichž život se prolíná jen pozvolna a nahodile. Jednotlivé osudy i děj gradují a odvážný koncept filmu směřuje neodvratně až k závěrečnému střetu. Co všechno se musí stát, aby život nebyl takový, jako dřív? Čtyři osudy jsou svedeny dohromady a navždy se změní.

„Chtěl jsem natočit film, který bude obrazově působivý, odlišný od běžné české produkce, a snil jsem o stopáži celovečerního filmu. Nikomu jsem to ale neřekl, protože bych byl za blázna,“ říká Tomáš Řehořek. Nenechal se ale odradit, vypůjčil si jednu z nejdražších digitálních kamer na trhu, a podle mnohých se mu to opravdu povedlo – natočil film, jenž nemá obdoby.

Snímek Proměny, který vznikl v česko-italské koprodukci (MIRACLE FILM Praha a LUMIQ Studios Torino), půjde do kin 30. dubna 2009. Distributorem je společnost Hollywood C. E.

Film Proměny natočil pravděpodobně nejmladší český režisér celovečerního filmu všech dob. Vznik filmu připomíná „americký sen“. Talentovaný režisér a kameraman Tomáš Řehořek začal ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 690 hlasů
  • -
  • -
  • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.