Plakát k filmu: Příliš mladá noc

Příliš mladá noc Příliš mladá noc

dokina.cz
6,0

Premiéra 29. 3. 2012
Česká Republika, Slovensko, 2012, 65 min

Žánr:
drama
Režie:
Olmo Omerzu | celý štáb
Hrají:
Natálie Řehořová, Martin Pechlát, Jiří Černý, Jan Vaši, Ondřej Volejník, Nataša Burger, Cyril Drozda, Leoš Noha | všichni herci

Příběh filmu PŘÍLIŠ MLADÁ NOC vypráví o dvou dvanáctiletých klucích, kteří se den po Silvestru náhodně ocitnou na zvláštní oslavě v bytě mladé dívky a ve společnosti dvou dospělých mužů.
Děti se v bytě zapomenou, prožijí svoje první setkání s láskou a sexualitou, přestanou vnímat čas a neuvědomí si, že se po nich doma shánějí a pravděpodobně už je hledá policie.
Intimní aktuální příběh syrově a autenticky nahlíží na současné partnerské vztahy, přičemž nekompromisně odkrývá jejich prázdnotu. Děti se ve filmu dostávají do situací, před kterými by měly být, alespoň podle našich společenských zvyklostí, chráněny.

Příběh filmu PŘÍLIŠ MLADÁ NOC vypráví o dvou dvanáctiletých klucích, kteří se den po Silvestru náhodně ocitnou na zvláštní oslavě v bytě mladé dívky a ve společnosti dvou ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 107 hlasů
 • -
 • -
 • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Příliš mladá noc

 • Recenze Příliš mladá noc na fffilm

  Recenze fffilm 60

  Den po Silvestru prožijí dva kluci s cizími lidmi v cizím bytě cosi bizarního... Co přesně prožijí, to se jednak dost těžko popisuje, a také bych nechtěl příliš spoilerovat. Řekněme, že dva neznámí chlapíci s jedním děvčetem chtějí po chlapcích jistou drobnou službu, následkem které se jich všech pět ocitne v jednom bytě, kde se pak různě paří (alkohol, drogy a dojde dokonce i na nejhorší, tzn. na Mortal Kombat na PS3). V průběhu večera se k této pětici přidá ještě policista, který se přijde podívat, co je to tam za rámus, a už zůstane. Nevím přesně, jaká je oficiální definice ohledně distribučního formátu tohoto filmu, ale "vypadá" jako studentský film a odpovídá tomu i jeho délka )něco přes 60 minut). Většina filmu se odehrává v onom bytě, nedočkáte se nějakých akčních scén a nedočkáte se ani nějak zásadního děje. Je to tzv. "pocitový film", a patří rozhodně k těm lepším. I když je na vícero místech filmu patrné, že tvůrcům chyběly zkušenosti i peníze, jde po režijní a herecké stránce o slušně zvládnutou záležitost. Tím mám na mysli především to, že mi často na filmech vadí, když něco není dostatečně vysvětleno a nechápu iracionální chování postav. Příliš mladá noc je ale tak dobře natočená a má od začátku do konce takovou správně hutnou, ujetou atmosféru, že není na závadu, když u většiny postav vlastně vůbec nevíme, proč jsou tam kde jsou a proč se chovají tak, jak se chovají (a proč například nikoho nenapadne zavolat rodičům těch maých kluků). Když potom těsně před koncem nastane pár záběrů, které nemohou být realita (ale spíše nějaký flashback / flashforward spojený s opileckou fantazií), do atmosféry filmu to zcela organicky zapadne. Nic se nevysvětlí, nic z toho nevyplyne, nikdo nic neřeší, ale byla to fakt divná noc, kterou si většina účastníků bude pamatovat. A divák taky. Nabízí se srovnání s filmem Čtyři slunce (oba jsem viděl těsně po sobě), který je o něčem podobném (pár zkrachovalců se protlouká životem a vyvrcholí to čímsi neuchopitelným), je sice profesionálněji natočen, ale nepodařilo se mu tak dobře skloubit podivnou realitu se závěrečným mystičnem.

Trailer k filmu

Související články k filmu Příliš mladá noc

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Nejlepším snímkem roku 2012 je podle kritiků film Ve stínu

  Nejlepším snímkem roku 2012 je podle kritiků film Ve stínu

  29. 1. 2013 10:27 Snímek režiséra a producenta Davida Ondříčka Ve stínu se stal nejlepším filmem roku 2012. Na vyhlašování Cen české filmové kritiky v pražském Divadle Archa zazněl jeho název v pěti kategoriích - nejlepší film, nejlepší režie, nejlepší kamera, nejlepší původní hudba a nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli pro Ivana Trojana.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.