Plakát k filmu: Přežívám:) Mozek teenagerů

Přežívám :) Mozek teenagerů Surviving:) The Teenage Brain

Kanada, 2012, 52 min

Žánr:
dokumentární
Režie:
| celý štáb

Kapacita i možnosti lidského mozku se během staletí neustále zvyšují. Za posledních 300 000 let se velikost tohoto orgánu zvětšila o celých 50 %, a to zejména díky vývoji během „teenagerských“ let. Dokument představuje důvody pro dospělé těžko pochopitelného vzpurného chování dospívajících a zároveň dokazuje, že právě v pubertálním věku dochází k největšímu vývoji v mozku, bez něhož by člověk jako takový nedosáhl dnešní intelektuální úrovně. Teenageři totiž přistupují k výzvám a problémům bez předsudků či sociálních bariér, zatímco dospělí mají přirozenou tendenci uchylovat se do pohodlného světa jistot bez ochoty riskovat. Z těchto protichůdných postojů pramení věčný souboj „děti versus dospělí“, k němuž docházelo už od utváření sociálních vazeb a instituce rodiny.

Film prezentuje revoltování mladistvých ve své podstatě jako věc naprosto přirozenou, ba přímo nepostradatelnou pro vývoj vlastní osobnosti a nastávajících generací. Struktura lidského mozku odhaluje stále nová tajemství, ve spojení s tělesnými i psychickými změnami během dospívání je Přežívám:) Mozek teenagerů inspirativním a zároveň vtipným pohledem do dané tematiky.

Kapacita i možnosti lidského mozku se během staletí neustále zvyšují. Za posledních 300 000 let se velikost tohoto orgánu zvětšila o celých 50 %, a to zejména díky vývoji během ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
  • -
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.