Plakát k filmu: Poupata

Poupata Poupata

dokina.cz
6,4

Premiéra 15. 12. 2011
Česká Republika, 2011, 90 min

Žánr:
drama
Režie:
Zdeněk Jiráský | celý štáb
Hrají:
Vladimír Javorský | všichni herci

Příběh Poupat vypráví o postupném rozkladu rodiny, žijící na malém městě. Každá z postav žije svým ideálem. Agáta touží po šťastném životě daleko od domova, s plným vědomím toho, že její jedinou nadějí je útěk a tudíž zrada nejbližších. Honza věří v čistotu a sílu lásky bez ohledu na okolnosti, za jakých se zrodila. Kamila hledí s jistotou do budoucna a nehodlá si připustit bídu dnešního dne. Jediný Jarda ví, že svět ani sebe nezmění. Vědom si svého slabošství, nepokouší se o nic. Chorobná závislost na výherních automatech, která přivedla jeho nejbližší do neřešitelné životní situace, je v jeho mysli samozřejmostí.

Skutečný a přesvědčivý pokus o záchranu rodiny přijde ve chvíli, kdy je pozdě...

„Filmová pravda Poupat stojí na syrové atmosféře, absenci stylizace, poetizace či zjednodušujících zkratek. Vychází ze znalosti reálného prostředí, věrohodnosti ruční kamery, která bude permanentně nablízku herecké akci. Žánr sociálního dramatu předpokládá maximální přesvědčivost hereckého výkonu, autentický jazyk, dekorace i motivy.“

Příběh Poupat vypráví o postupném rozkladu rodiny, žijící na malém městě. Každá z postav žije svým ideálem. Agáta touží po šťastném životě daleko od domova, s plným vědomím toho, ... celý popis


Mediadesk
Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 437 hlasů
  • -
  • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Poupata

  • Recenze Poupata na MovieZone

    Recenze MovieZone 60

  • Recenze Poupata na iDnes

    Recenze iDnes 70

    Dospělá prvotina se vidí zřídka, ale Poupata činí výjimku. Sociální drama s Vladimírem Javorským konečně vnáší do české tvorby věcnou věrnost příběhů "tady a teď".

Trailer k filmu

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.