Plakát k filmu: Poslední vládce větru

Poslední vládce větru The Last Airbender

dokina.cz
2,9

Premiéra 19. 8. 2010
USA, 2010, 104 min

Žánr:
dobrodružný, rodinný, válečný, fantasy
Režie:
M. Night Shyamalan | celý štáb
Hrají:
Dev Patel, Cliff Curtis, Nicola Peltz, Seychelle Gabriel, Noah Ringer, Shaun Toub, Randall Duk Kim, Jackson Rathbone | všichni herci

Poslední vládce větru je fantastické dobrodružství, jemuž další rozměr dodává nejen 3-D zpracování, ve kterém se také bude promítat v kinech, ale rovněž jméno scenáristy a režiséra M. Night Shyamalana. Tomu se dosud úspěšně dařilo diváky napínat (Šestý smysl, Vesnice, Znamení), teď se však pustil do příběhu, který by si měli kromě dospělých užít i teenageři a děti.

Film se odehrává ve světě zničeném vyčerpávající válkou. Žijí v něm čtyři národy, které vyznávají vždy jeden ze čtyřech základních elementů – oheň, vodu, vzduch a zemi. Ohnivý národ usiluje o celosvětovou dominanci a svým sousedům nabízí jen dvě možnosti – porobení nebo totální vyhlazení, respektive vypálení. Jedinou nadějí utlačovaných národů byli donedávna jejich mistři, kteří dokázali vybrané elementy používat jako zbraně. I ty se ale Ohnivému národu postupně podařilo eliminovat. Teď jeho vojska nezadržitelně postupují na hlavní město Vodního kmene a zdá se, že není síly, která by je zastavila.

Pak však sourozenci Katara (Nicola Peltz) a Sokka (Jackson Rathbone) objeví v ledu uvězněného chlapce Aanga (Noah Ringer), který mistrně ovládá vzdušný element. A nejen ten. Aang je totiž Avatar. Prorocký hrdina, který umí ovládat všechny čtyři živly zároveň a má tu moc skoncovat s agresí Ohnivého národa a znovu nastolit mír. Na dvanáctiletého kluka je to až příliš velká zodpovědnost. Pokud se s ní nedokáže vyrovnat, čeká svět záhuba. Už nezbývá moc času…

Poslední vládce větru je adaptací populárního animovaného seriálu, který hltají děti ve více než 120 zemích světa. Shyamalan ho objevil díky dceři, která mu o příběhu tak dlouho vyprávěla, až se podíval s ní a taky mu propadl. „Léta jsem toužil přesedlat z hororů na nějakou výpravnou ságu, na film který by byl něco jako moje osobní Star Wars – epické dobrodružství, které má fantazii, bohatého ducha a jeho hrdinové používají bojová umění,“ říká režisér, podle kterého Poslední vládce větru přesně tohle všechno nabízí. Nejen samotnému tvůrci, ale především jeho divákům.

Poslední vládce větru je fantastické dobrodružství, jemuž další rozměr dodává nejen 3-D zpracování, ve kterém se také bude promítat v kinech, ale rovněž jméno scenáristy a ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1641 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 101.65 CZK 254.50 CZK Přehrát online

Recenze filmu Poslední vládce větru

  • Recenze Poslední vládce větru na MovieZone

    Recenze MovieZone 20

    Ve fantasy světě se rasa ohně pokouší zotročit rasy vody, země a větru. Jediný, kdo může navrátit světu rovnováhu a spravedlnost, je legrační plešatý chlapeček a jeho létající zrůdička. M. Night Shyamalan natočil jasně nejhorší film své kariéry a pravděpodobně i jeden z nejhorších filmů roku. Pochválit se dá snad jen výprava, ale jinak se na Posledního vládce větru koukat nedá. Špatně je všechno od hereckých výkonů přes dialogy až po absolutně nefungující příběh. Prostě omyl v kariéře jednoho dříve velmi zajímavého a talentovaného režiséra.

Související články k filmu Poslední vládce větru

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.