Plakát k filmu: Poslední tango v Paříži

Poslední tango v Paříži Ultimo tango a Parigi

dokina.cz
7,1

Francie, Itálie, 1972, 136 min

Žánr:
drama, romantický
Režie:
Bernardo Bertolucci | celý štáb
Hrají:
Marlon Brando, Catherine Breillat, Jean-Pierre Léaud, Massimo Girotti, Jean-Luc Bideau, Laura Betti, Michel Delahaye | všichni herci

Poslední tango v Paříži je doposud nejodvážnější a nejucelenější Bertolucciho dílo, mladistvé a zároveň vyspělé, překvapivé vnitřní zralostí a formální vytříbeností, přitom matoucí rejstříkem myšlenkových motivů. Ne všechny jsou možná rovnoměrně zdůrazněny, některé jsou pouze naznačeny, jenom se tu o ně zavadí, do značné míry jde o otevřený film a přitom hádankovitý, prodchnutý četnými literárními i filmovými narážkami a zároveň prostoupený a podpíraný nápory bytostné autentičnosti, naléhavou připomínkou smrti, doprovázenou ideologickým odhalováním buržoasie a jejích mýtů (především mýtus sexu), intenzivním a rozdychtěným patosem při postihování ,otcovy živočišnosti a ,dceřiny bezbranné disponovatelnosti.

Tento tanec sexu a smrti na pokraji propasti holé lidské existence, bez východiska a bez možnosti zařazení do rámce dané společenské struktury je zaznamenán nepopiratelně s filmovým mistrovstvím, jež podmaňuje a okouzluje. - Ugo Casiraghi - "Zuřivé tango sexu a smrti", LUnita 17. 12. 1972

Poslední tango v Paříži je doposud nejodvážnější a nejucelenější Bertolucciho dílo, mladistvé a zároveň vyspělé, překvapivé vnitřní zralostí a formální vytříbeností, přitom ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 216 hlasů
 • -
 • -
 • -

Související články k filmu Poslední tango v Paříži

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 5 nejzakazovanějších erotických filmů

  5 nejzakazovanějších erotických filmů

  10. 2. 2018 19:25 Padesát odstínů je zpět! Již tento čtvrtek vešlo do kin kontroverzní pokračování erotického bijáku jménem Padesát odstínů svobody a spolu s tím se zřejmě tato trilogie také uzavře. Ačkoliv dobrá polovina diváků „Odstínům“ vytýkala spíše minimum erotiky než maximum, ne všechny podobné filmy na tom v minulosti byly stejně. Vybrali jsme 5 podobných bijáků z moderní éry, které byly dokonce i zakazovány.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 5 nejkontroverznějších filmů

  5 nejkontroverznějších filmů

  23. 10. 2017 10:30 Ve čtvrtek 19.10. jste mohli v kinech zvolat „Matka!“ Do Česka totiž zavítal stejnojmenný film režiséra Darrena Aronofskeho (Requiem za sen, Fontána), s nímž se váže pověst nejkontroverznějšího filmu tohoto tisíciletí! Jestli tomu tak bude, se budete muset přesvědčit na vlastní oči - abyste však měli s čím srovnávat, vybrali jsme jiné starší kontroverzní bijáky.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 8 + 2 tipů na erotické filmy pro zklamané divačky Padesáti odstínů šedi

  8 + 2 tipů na erotické filmy pro zklamané divačky Padesáti odstínů šedi

  13. 2. 2015 20:30 Máte pocit, že se žádná zakázaná erotika nekonala? Máte snad takové tušení, že jste se milé divačky staly obětí marketingové finty, že totiž Padesát odstínů šedi žádnou erotickou romantikou není? Pak vám nabízíme několik filmových tipů které vám dokáží, že erotiku i zamilovanost si můžete užít u televize s vkusem a grácií.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.