Plakát k filmu: Poslední pokušení Krista

Poslední pokušení Krista The Last Temptation of Christ

dokina.cz
7,6

USA, Kanada, 1988, 164 min

Žánr:
drama
Režie:
Martin Scorsese | celý štáb
Hrají:
Willem Dafoe, Harvey Keitel, Verna Bloom, Barbara Hershey | všichni herci

Poslední pokušení Krista je dech beroucí mistrovské dílo. "Kristova rozpolcená duše, neklidná, lidská a přece tak nadpozemská, duše toužící po Bohu, pro mě vždy představovalaj nezodpovězenou hádanku. Už od dětství je mou největší obavou a zdrojem všech mých radostí i smutku ten nekonečný a nemilosrdný souboj mezi duchem a tělesnou schránkou ... A má duše je arénou, kde se tyto dvě armády střetly a zkřížily své zbraně". - Nikos Kazantzakis.

Film POSLEDNÍ POKUŠENÍ KRISTA získal nominaci na OSCARA (1989) v kategorii Nejlepší režie. a také cenu ZLATÝ GLOBUS za Nejlepší ženský herecký výkon (Barbara Hershey) a za Nejlepší hudbu (Peter Gabriel).

Poslední pokušení Krista je dech beroucí mistrovské dílo. "Kristova rozpolcená duše, neklidná, lidská a přece tak nadpozemská, duše toužící po Bohu, pro mě vždy představovalaj ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 387 hlasů
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 3.99 EUR 9.99 EUR Přehrát online

Související články k filmu Poslední pokušení Krista

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Nejúspěšnější biblické filmy mají novou konkurenci - do kin jde Exodus

  Nejúspěšnější biblické filmy mají novou konkurenci - do kin jde Exodus

  18. 12. 2014 23:45 Písmo svaté jako základ křesťanské věrouky ve světě filmu zanechalo svou nesmazatelnou stopu. Někdy skrze témata společná západní civilizaci, jindy skrze přímé převypravování biblických příběhů. Nejnověji je to právě Ridley Scott, kdo se rozhodl pojmout ve filmu Exodus: Bohové a králové starověké mýty po svém. S čím se však bude Scottův náhled na Mojžíše poměřovat? A jaký bude mít zřejmě dopad na filmový byznys? Přinášíme přehled nejvýznamnějších filmových adaptací příběhů ze světa nejpopulárnější knižní fantasy do Pána prstenů a Hry o trůny.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Vlk z Wall Street se blíží, připomeňte si Top 10 filmů Martina Scorsese

  Vlk z Wall Street se blíží, připomeňte si Top 10 filmů Martina Scorsese

  10. 1. 2014 14:30 Již 16. ledna dorazí do kin s mírným zpožděním oproti americké premiéře nový snímek režiséra Martina Scorseseho Vlk z Wall Street v hlavní roli s Leonardo DiCapriem. Novinka sbírá pochvalné recenze, někteří kritici již dokonce neváhají používat superlativní označení a mluví o režisérově nejlepším filmu od dob Casina. My vám nabízíme žebříček deseti nejlepších filmů tohoto slavného filmaře podle našeho nejlepšího vědomí. Je nám však jasné, že každý má trochu jiný vkus. Hlasujte tedy pro svůj nejlepší film Martina Scorseseho. Zařadí po premiéře do Top 10 i jeho nejnovější film?

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 3096 dní

  3096 dní

  22. 2. 2013 08:24 Příští týden vstoupí do rakouských a německých kin film o únosu Nataschi Kampuschové. Jeho název 3096 Tage (3096 dní) odkazuje na dobu, kterou do svého útěku v roce 2006 rakouská dívka strávila převážně ve sklepě domu únosce Wolfganga Priklopila.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.