Plakát k filmu: Poslední pokušení Krista

Poslední pokušení Krista The Last Temptation of Christ

dokina.cz
7,6

USA, Kanada, 1988, 164 min

Žánr:
drama
Režie:
Martin Scorsese | celý štáb
Hrají:
Willem Dafoe, Harvey Keitel, Verna Bloom, Barbara Hershey | všichni herci

Poslední pokušení Krista je dech beroucí mistrovské dílo. "Kristova rozpolcená duše, neklidná, lidská a přece tak nadpozemská, duše toužící po Bohu, pro mě vždy představovalaj nezodpovězenou hádanku. Už od dětství je mou největší obavou a zdrojem všech mých radostí i smutku ten nekonečný a nemilosrdný souboj mezi duchem a tělesnou schránkou ... A má duše je arénou, kde se tyto dvě armády střetly a zkřížily své zbraně". - Nikos Kazantzakis.

Film POSLEDNÍ POKUŠENÍ KRISTA získal nominaci na OSCARA (1989) v kategorii Nejlepší režie. a také cenu ZLATÝ GLOBUS za Nejlepší ženský herecký výkon (Barbara Hershey) a za Nejlepší hudbu (Peter Gabriel).

Poslední pokušení Krista je dech beroucí mistrovské dílo. "Kristova rozpolcená duše, neklidná, lidská a přece tak nadpozemská, duše toužící po Bohu, pro mě vždy představovalaj ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 387 hlasů
  • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 108.17 CZK 270.84 CZK Přehrát online

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.