Plakát k filmu: Poslední lovec čarodějnic

Poslední lovec čarodějnic Last Witch Hunter, The

dokina.cz
5,3

Premiéra 22. 10. 2015
USA, 2015, 106 min, od 12 let

Žánr:
dobrodružný, akční, fantasy
Režie:
Breck Eisner | celý štáb
Hrají:
Vin Diesel, Rose Leslie, Elijah Wood | všichni herci

Vin Diesel jako nesmrtelný a poslední lovec čarodějnic v nové akční fantasy ukáže, že čarodějnice nejsou jen pouhá pověra. Vždy tu mezi námi byly a jsou. A on je dnes posledním svého druhu, jenž je schopný je poslat na onen svět. Ve válce, kterou s nimi vede už 800 let, se představí s mohutným plnovousem ve středověkých kulisách stejně jako v současném New Yorku. Role jeho mentora z tajné organizace „Sekery a kříže“ se zhostil Michael Caine, po boku Vina Diesela pak bude stát Elijah Wood a Rose Leslie známá jako Ygritte ze seriálu Hra o trůny.

Armády lovců čarodějnic, bojovníci „Sekery a kříže“, vedou svou válku proti hrozivému nepříteli po celá staletí a bojují s čarodějnicemi na všech místech Země. Jeden z nich, Kaulder, zničí samotnou čarodějnickou Královnu a ta ho s posledním dechem prokleje k věčnému životu. Navždy odtržen od své rodiny pak Kaulder tráví stovky let tím, co umí nejlépe – loví a zabíjí čarodějnice.

Dnes je posledním svého druhu a prořídly i řady nadpřirozených nepřátel. Jeho příběh ani boj ale nemají konec, zlé čarodějnické síly tu stále jsou, ukryty našim zrakům. Navíc se jim konečně povedlo přivést zpět k životu svou Královnu a ta žije jedinou myšlenkou. Rozpoutat na Zemi peklo, ukončit Kaulderovu nesmrtelnost a postavit lidstvo tváří tvář zkáze. Posledního lovce čarodějnic čeká v knize jeho života epická a bojem naplněná kapitola. Bude poslední?

Vin Diesel má charisma na rozdávání. Jako tvrďák s chraplavým hlasem baví ty diváky, kteří hledají v kině koření současných úspěšných spektáklů - akci, hlášky, styl, zábavu a zdravou míru nadsázky. Možná nesplňuje nejnáročnější herecká měřítka přísných šedivých akademiků, zato je prostě „cool“ a série Riddick nebo Rychle a zběsile ho už dávno vynesly do zábavní ligy mistrů. Jako Poslední love čarodějnic si teď vyzkouší žánr fantasy a rychlá kola vymění za meč a sekyru. Kupu drsných hlášek si však ponechá, ostatně za svůj věčný život jich jeho postava nasbírala dostatek.

A ještě jedna věc: dost možná poprvé uvidí diváci Vina Diesela s bujnou kšticí. Bude Poslední lovec čarodějnic jeho dalším návštěvnickým triumfem? Není důvod nevěřit.

Vin Diesel jako nesmrtelný a poslední lovec čarodějnic v nové akční fantasy ukáže, že čarodějnice nejsou jen pouhá pověra. Vždy tu mezi námi byly a jsou. A on je dnes posledním ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 9 hlasů

Recenze filmu Poslední lovec čarodějnic

 • Recenze Poslední lovec čarodějnic na MovieZone

  Recenze MovieZone 40

 • Recenze Poslední lovec čarodějnic na fffilm

  Recenze fffilm 50

  Vin Diesel je Kaulder, bojovník proti zlu, kterému se někdy ve 13. století podaří zlikvidovat Matku čarodějnici, která chtěla vyhladit lidstvo morovými mouchami. Ta ho ovšem těsně před smrtí prokleje a učiní ho za trest nesmrtelným. Střih, a jsme v současnosti. Kaulder je stále naživu (ale přišel o supercool porost hlavy) a dohlíží na to, aby všechny existující čarodějnice na světě dodržovaly pravidla a neubližovaly lidem. V tom mu pomáhá kněz Dolan 36 (Michael Caine), který už je moc starý a má být nahrazen novým Dolanem 37 (Elijah Wood). Brzy na to Dolan 36 záhadně zemře, z čehož si Kaulder vyvodí, že se blíží nějaké obrovské zlo (ztělesněné tím tlouštíkem, co se skoro utopil u Islandu ), proti kterému je nutno bojovat. Kromě Dolana 37 mu v tom pomáhá také fešná čarodějka Chloe. Tento záběr ve filmu není. Ani nic, co by se mu jakkoliv vzdáleně podobalo. Poslední lovec čarodějnic je prazvláštní útvar, ve kterém se snoubí některé cool aspekty s některými naprosto nesnesitelnými.

 • Recenze Poslední lovec čarodějnic na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 50

  Snímek nás zavede na spoustu líbivých i tajemných míst, jako je například byt Chloe, skrytá zahrada plná bylinek či strom Královny čarodějnic protknutý smrtí a morem. Pod vizuálně lákavým obalem se bohužel skrývá hromada nevyužitého potenciálu. Několik líbivých pohledů a povedených trikových efektů totiž nedokáže úspěšně bojovat s tuctovým dějem plným klišé. I přes poměrně slušnou atmosféru tu nemáme nic, co by nás dokázalo dostatečně zaujmout, vtáhnout a chtít vidět víc. Hříchem je, že nebyly plně využity akční zkušenosti Vina Diesela.

 • Recenze Poslední lovec čarodějnic na Fandíme filmu

  Recenze Fandíme filmu 40

  Vin Diesel má být 800 let starý válečník, ale ve skutečnosti je to pořád ten samý Vin Diesel. A nezachrání ho ani kouzla a čáry.

Související články k filmu Poslední lovec čarodějnic

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Poslední lovec čarodějnic - recenze bizarní akce s Vinem Dieselem

  Poslední lovec čarodějnic - recenze bizarní akce s Vinem Dieselem

  25. 10. 2015 12:00 Vin Diesel se svým charismatickým vzhledem dohlíží po stovky let na to, aby nám neubližovaly nadpřirozené síly. Ty, jak název napovídá, reprezentují čarodějnice. Snímek režiséra Brecka Eisnera, který natočil před lety příšernou Saharu, je opět strašlivý. Ovšem s trochou tolerantního přístupu se můžeme báječně více než 100 minut báječně bavit.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.