Plakát k filmu: Poslední krok

Poslední krok Pele Akher

dokina.cz
7,7

Irán, 2012, 88 min

Žánr:
drama
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Leila Hatami | všichni herci

Herečka Leila se během natáčení dramatické scény před kamerou rozesměje. Její neadekvátní chování je reakcí na nedávnou smrt manžela Koshrowa, který nešťastnou náhodou spadl ze schodů. Právě Koshrow se stává nepříliš spolehlivým vypravěčem příběhu a vstupuje do něj i po své smrti. Složitý, ale láskyplný vztah manželů se rozkrývá jako jemně ironická detektivka, v unikavém a přitom obsesivně uspořádaném časoprostoru paměti. Odhaluje nicméně i Koshrowovu utajovanou životní krizi a vrací se hluboko do minulosti, do starobylého domu v horách. Režisér Ali Mosaffa se volně inspiroval Tolstého novelou Smrt Ivana Iljiče (1886) a povídkou Jamese Joyce Mrtvý (1914). Ve svém druhém snímku rozvíjí křehký a originální vypravěčský styl, jímž zaujal ve svém debutu Portrét neznámé ženy (2005). I tentokrát obsadil do hlavní role svou manželku, ceněnou herečku Leilu Hatamiovou. Sám ztvárnil part hrdinčina manžela.

Herečka Leila se během natáčení dramatické scény před kamerou rozesměje. Její neadekvátní chování je reakcí na nedávnou smrt manžela Koshrowa, který nešťastnou náhodou spadl ze ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 31 hlasů
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.