Plakát k filmu: Poplach v oblacích

Poplach v oblacích Poplach v oblacích

dokina.cz
7,0

Západní Německo, Rakousko, Československo, 1978, 76 min

Žánr:
komedie, dobrodružný, rodinný, fantasy
Režie:
Jindřich Polák | celý štáb
Hrají:
Petr Nárožný, Jiří Lábus, Vlastimil Brodský, Zdeněk Srstka, Josef Dvořák, Václav Postránecký | všichni herci

Pohádková dětská komedie o tom, co všechno způsobí procházka Pana Tau na křídle letadla a slůně Bimbo, které mu ukradne kouzelný klobouk. Značný rozruch vzbudí mezi cestujícími letadla mířícího do Prahy elegantní muž v buřince, který se s naprostým nezájmem o přírodní zákony prochází po křídle.

Někteří ho považují za halucinaci, jiní za trik a III. bezpečnostní inspektor Málek za zašifrovanou zprávu o únosu. Jedině malá Alenka ví, že je to laskavý kouzelník pan Tau. Ten není po přistání letadla samozřejmě k nalezení a zatímco se horlivý Málek ujímá vyšetřování, přijde pan Tau o kouzelnou buřinku, kterou mu ukradne slůně Bimbo, čekající na letišti na převoz do Safari.

Aby ji získal zpět musí se ukrýt ve voze a čekat na vhodnou příležitost. Jako by už to nezpůsobilo panu Tau dost potíží, najde buřinku zřízenec Kalous a ještě navíc po krátké zastávce mezi poli ujede, aniž by si všiml, že Bimbo opustil špatně zajištěnou klec. Pan Tau se tak ocitá bez buřinky, zato se slůnětem v patách mezi poli, kde záhy způsobí řádný rozruch. A buřinka je v nedohlednu.

Pohádková dětská komedie o tom, co všechno způsobí procházka Pana Tau na křídle letadla a slůně Bimbo, které mu ukradne kouzelný klobouk. Značný rozruch vzbudí mezi cestujícími ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 131 hlasů
  • -
  • -
  • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 39.00 CZK Přehrát online

Související články k filmu Poplach v oblacích

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Zemřel Michael Hofbauer (†49), hvězdný Osvald z filmu Lucie, postrach ulice

    Zemřel Michael Hofbauer (†49), hvězdný Osvald z filmu Lucie, postrach ulice

    AKTUALIZOVÁNO 11. 1. 2013 15:44 VIDEO. Herec Michael Hofbauer, známý zejména jako Osvald z filmu Lucie, postrach ulice, zemřel ve čtvrtek ve věku devětačtyřiceti let. Hofbauer byl dlouhodobě nemocný, v roce 2006 prodělal operaci a poté podstoupil sérii ozařování. Naposledy se objevil v roce 2010 v televizní pohádce Romana Vávry Škola princů. Informoval o tom server tn.cz s odvoláním na jeho syna, Michala Hofbauera mladšího. 

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.