Plakát k filmu: Ponorka

Ponorka Das Boot

dokina.cz
7,8

Západní Německo, 1981, 149 min

Žánr:
drama, válečný
Režie:
Wolfgang Petersen | celý štáb

Válečný film o mladých mužích, často ještě chlapících hladových po dobrodružství, kteří byli svedeni nacistickou propagandou a zlákáni zázrakem techniky. Na moři musí čelit krutým silám přírody a bojovat s neviditelným nepřítelem. Řada z nich je bez zkušeností. Zažívají hrůzy války, samotu a zoufalství. Jejich možnosti jsou děsivé: buď se vynoří bez škrábnutí nebo zemřou. Pod hladinou moře nemají zranění šanci.

Za II. světové války se ze 40 000 mužů bojujících na palubách německých ponorek vrátilo zpět pouhých 10 000.

Válečný film o mladých mužích, často ještě chlapících hladových po dobrodružství, kteří byli svedeni nacistickou propagandou a zlákáni zázrakem techniky. Na moři musí čelit krutým ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 177 hlasů
  • -

Trailer k filmu

Související články k filmu Ponorka

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Vybíráme 10 filmů o 2. světové válce

    Vybíráme 10 filmů o 2. světové válce

    7. 5. 2017 14:42 8. května si celá Evropa připomene výročí konce 2. světové války. O tomto největším a nejničivějším střetnutí v dějinách lidstva bylo natočeno stovky filmů a nespočet seriálů. Z tohoto obrovského množství jsme pro vás vybrali deset takových, které určitě stojí za shlédnutí.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.