Plakát k filmu: Pohádky na dobrou noc

Pohádky na dobrou noc Bedtime Stories

dokina.cz
4,2

Premiéra 5. 2. 2009
USA, 2008, 95 min

Žánr:
komedie, rodinný, fantasy
Režie:
Adam Shankman | celý štáb
Hrají:
Adam Sandler, Keri Russell, Guy Pearce, Courteney Cox | všichni herci

Dobrodružná komedie, ve které se ADAM SANDLER představí jako Skeeter Bronson, hotelový zaměstnanec, jehož život se jednou provždy změní, když pohádky na dobrou noc, které vypráví své neteři a synovci, začnou záhadně ožívat.

Pokouší se využít tohoto jevu a promítat své ambice do jedné exotické pohádky za druhou. Ale to, co Skeeterův život obrátí vzhůru nohama, jsou nečekané příspěvky dětí.

Dobrodružná komedie, ve které se ADAM SANDLER představí jako Skeeter Bronson, hotelový zaměstnanec, jehož život se jednou provždy změní, když pohádky na dobrou noc, které vypráví ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 761 hlasů
  • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 104.00 CZK 260.40 CZK Přehrát online

Recenze filmu Pohádky na dobrou noc

  • Recenze Pohádky na dobrou noc na fffilm

    Recenze fffilm 40

    Adam Sandler hraje nesmělého hotelového údržbáře, který musí několik dní dávat pozor na dvě malé děti své sestry (Courteney Coxová). Začne si s nimi vyprávět pohádky a s překvapením zjistí, že se příští den vždy splní. Přesněji řečeno, splní se ty jejich části, které vyprávěly děti. Sandler se tudíž snaží děti přimět k tomu, aby vyprávěly takové pohádky, ve kterých hlavní hrdina (vždy Sandler) zbohatne, získá krásnou ženu atd. atd... A tím... Tím se z něj pochopitelně stane lepší člověk (a zbohatne a získá krásnou ženu)! Trailer tradičně lže v tom, že jde o trikový výpravný velkofilm. Ano, když Sandler s dětmi vypráví, tak na plátně opravdu vidíme, jak se pohádka odehrává (na zámku, ve vesmíru, na divokém západě, ve starém Římě). Tyto scény ale mají celkem jen několik málo minut a velmi proměnlivou řemeslnou kvalitu. Samotné "naplnění pohádek" pak probíhá v reálném světě vždy nějakým způsobem, který je reálný , byť často nepravděpodobný. Například když klučina řekne, že začnou pršet žvýkačky, tyto ve skutečnosti padají z mostu, na kterém havaroval náklaďák z cukrárny. Když má Sandlera sežrat kosmický slimák, ve skutečnosti ho oslintá buldok atd... A Sandler je tím většinou překvapen podstatně víc, než divák. Film ve své výsledné podobě působí buď jako něco, co vůbec nemělo scénář a bylo to tak nějaká splácáno dohromady a zimprovizováno, nebo jako něco, co mělo původně tři hodiny a polovina toho byla vystříhána. Každopádně je ve filmu nejedna postava nebo zápletka, které vůbec nedávají smysl a k ničemu nejsou, jen se na chvíli objeví, jsou mírně zábavní, a pak už o nich neslyšíme. Příkladem budiž například to morče z traileru, nebo celá postava Russella Branda. A dost věcí naopak chybí. Například se nikdy nedozvíme, jestli tedy děti byly kouzelné, nebo to všechno způsobilo to morče s velkýma očima (jednu chvíli je to trošku naznačováno), nebo hrdinův mrtvý tatínek (který bůhvíproč vypráví některé části děje), nebo to prostě všechno byla jenom souhra náhod. Výsledné ponaučení tudíž vyznívá značně nepřesvědčivě, protože není řečeno, co jsme se vlastně z toho měli ponaučit... Sandler se nechal slyšet, že schválně natočil komedii, na kterou se můžou dívat i děti, ale jde o úplně stejně infantilní, nedotaženou a lacinou podívanou, jako je většina jeho ostatních filmů. Jen se v ní neříká "fuck" a "shit" a nesouloží s důchodkyněmi.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.