Plakát k filmu: Po propuštění

Po propuštění Nach Wriezen

dokina.cz
7,2

Německo, 2012, 88 min

Žánr:
dokumentární
Režie:
| celý štáb

Sedmnáctiletý Jano prodával na ulici drogy, dvaadvacetiletý Imo je násilník a o tři roky starší Marcel před několika lety spolu s dalšími dvěma neonacisty zabil šestnáctiletého chlapce. Mladý německý režisér Daniel Abma je s kamerou sleduje tři roky od chvíle, kdy byli propuštěni z vězení ve Wriezenu. Všichni tři si slibovali, že se za zdi s ostnatým drátem jako trestanci už nikdy nevrátí, najdou si práci, bydlení, přítelkyni a začnou znovu. Návrat do společnosti není vůbec jednoduchý, každý ze tří mladíků ale dostane od někoho blízkého šanci na nový začátek. Pro někoho je to společný život s milovanou dívkou a později i dítětem, pro jiného otcovský přítel, který pomůže s bydlením, prací i záchvaty vzteku. Dokážou se chopit příležitosti? Tři příběhy, které se ve filmu prolínají, mají mnoho společného, každý z nich se však vyvíjí jiným směrem. Ukazují, jak obtížná je resocializace mladých delikventů a jak důležitou roli při ní hrají jejich blízcí.

Sedmnáctiletý Jano prodával na ulici drogy, dvaadvacetiletý Imo je násilník a o tři roky starší Marcel před několika lety spolu s dalšími dvěma neonacisty zabil šestnáctiletého ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1 hlasů
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.