Plakát k filmu: Planeta opic

Planeta opic Planet of the Apes

dokina.cz
8,3

USA, 1968, 112 min, od 12 let

Žánr:
dobrodružný, drama, sci-fi
Režie:
Franklin J. Schaffner | celý štáb
Hrají:
Charlton Heston, Roddy McDowall, Kim Hunter | všichni herci

Někde ve vesmíru přece musí být něco, co je lepší než člověk. Když se Charlton Heston a další dva astronauti proberou z hluboké hybernace, zjistí, že jejich kosmická loď je zničena. Při útěku zjistí, že přistáli na planetě, na které žijí inteligentní opice. Heston je odchycen a uvězněn ve městě - zbytek posádky a později i několik opic se mu samozřejmě snaží pomoci z vězení uprchnout.

To se nakonec podaří a všichni jsou volní, aby ale v samém závěru všichni zjistili strašnou věc...

Někde ve vesmíru přece musí být něco, co je lepší než člověk. Když se Charlton Heston a další dva astronauti proberou z hluboké hybernace, zjistí, že jejich kosmická loď je ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 74 hlasů
 • -

Související články k filmu Planeta opic

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Kariéra bojovníka v utajení a fenomén Youtuberství

  Filmové premiéry: Kariéra bojovníka v utajení a fenomén Youtuberství

  13. 9. 2017 10:00 Jeden z nejpopulárnějších fiktivních hrdinů stínového světa špionáže, láska k vínu a vinařskému řemeslu, čtyřicetiletá Reese Witherspoon jako utržená ze řetězu a moderní svět Youtuberů. V tomto týdnu nás čekají 4 filmové premiéry, každoroční putovní přehlídka kolekce domácích a zahraničních filmů Projekt 100, restaurovaná verze Černého Petra a Chorvatské drama na motivy románu Jiřího Šotoly Tovaryšstvo Ježíšovo.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Jak by vypadal trailer na Jurský park, kdyby byl z roku 1978

  Jak by vypadal trailer na Jurský park, kdyby byl z roku 1978

  FEATURED 18. 10. 2015 22:21 Zlatá sedmdesátá byla na pitomé sci-fi naprosto úžasné období, nakonec vzpomeňte třeba na poklad kinematografie v podobě Flashe Gordona. Na Youtube tak vznikl falešný trailer na verzi Jurského parku z roku 1978 - a je to pecka!

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Blíží si nová Planeta opic - připomeňte si slavnou sci-fi sérii a podívejte se na videa

  Blíží si nová Planeta opic - připomeňte si slavnou sci-fi sérii a podívejte se na videa

  15. 7. 2014 22:00 Čtyřicet šest let stará filmová série počínající Planetou opic z roku 1968 se tento týden dočkala dalšího přírůstku. Nese jméno Úsvit planety opic a přinést chce staré myšlenky zabalené do nového hávu. Co všechno však tahle opičí značka přinesla filmové sci-fi? A proč ji milujeme i takřka po půl století? 

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.