Plakát k filmu: Plán útěku

Plán útěku Escape Plan

dokina.cz
6,7

Premiéra 17. 10. 2013
USA, 2013, 115 min, od 12 let

Žánr:
thriller, akční
Režie:
Mikael Håfström | celý štáb
Hrají:
Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, James Caviezel, 50 Cent | všichni herci

A je to tady! Událost na kterou všichni filmoví fanoušci léta čekali! Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger, dvě legendy, které v podstatě založily akční žánr, spojí své síly jako dva hlavní hrdinové v jednom filmu. Společně nakopou všem ostatním zadek v napínavém vězeňském thrilleru Plán útěku. Do supermoderního vězení, kterému šéfuje sadistický ředitel, se dostal každý z nich sám. O útěk se ale pokusí spolu a bude to poctivá akční podívaná.

Ray Breslin (Sylvester Stallone) je útěkář na objednávku. Živí se totiž jako expert na infrastrukturu vězeňských zařízení. Nechává se v nich zavírat a hledá skuliny v zabezpečovacích systémech, které jsou pak následně na základě jeho analýz - a efektních útěků - odstraňovány a zdokonalovány. Nyní nastupuje výkon trestu k nové zakázce, ale ouha: vězeňský komplex, ve kterém se ocitl, byl kompletně postaven na základě jeho dosavadních poznatků a připomínek k zabezpečení věznic. Ty Ray před časem vydal knižně a pro tyranského ředitele tohoto „nápravně výchovného zařízení“ se jeho manuál stal doslova biblí. Ray se tak ocitá ve své vlastní dokonalé pasti. Nikdo navíc neví o tom, že by byl něco jiného než řadový vězeň, takže propustka na svobodu po dobře odvedené práci jaksi chybí…

Po obvyklých počátečních neshodách se Rayovým parťákem v novém „domově“ stává místní vězeňský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), který si zde odpykává trest za kyber-terorismus. A jemu se ve vězení moc nelíbí. Ale kdo jiný, než tihle dva chlápci by se měl dostat přes Rayovo bezchybné zabezpečovací systémy a celou armádu dozorců pod vedením fanatického ředitele?

A je to, že se oba ocitli v této bezvýchodné situaci, opravdu jen nedorozumění a shoda náhod nebo něčí pečlivě promyšlený plán?

Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger se na plátně poprvé setkali již při natáčení filmu Expendables: Postradatelní, kde měl ovšem Schwarzenegger jen drobné cameo. Plán útěku se tak dá považovat za první film, ve kterém se tyhle dvě ikony akčního filmu setkávají poprvé v rovnocenných hlavních rolích.A jako „kámoši“, takže věčná otázka, kdo by komu dal nakládačku, zůstane dále nezodpovězena.

Film režíroval původem švédský tvůrce Mikael Hafstrom, který na sebe v roce 2004 upozornil oscarovou nominací získanou za film Zlo mezi námi, tehdy ještě v kategorii cizojazyčných filmů. Od té doby působí v Hollywoodu a má za sebou především úspěšné, hororově laděné thrillery Pokoj 1408 (adaptace povídky Stephena Kinga) nebo „vymítací“ thriller Obřad s Anthonym Hopkinsem.

A je to tady! Událost na kterou všichni filmoví fanoušci léta čekali! Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger, dvě legendy, které v podstatě založily akční žánr, spojí své síly ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Vaše hodnocení: 44 hlasů

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Plán útěku

  • Recenze Plán útěku na MovieZone

    Recenze MovieZone 60

    Arnold a Sly se sešli v nejmodernějším vězeňském zařízení na světě a rozhodli se zdrhnout. Takže pár lidí dostane po hubě, bude se střílet a trochu i hláškovat. Ti dva jsou pořád ve formě, tempo je hodně rychlé, ale designéři kulis a kostýmů by si zasloužili pár facek. Solidní akční béčko se dvěma hereckými legendami, které blbnutí před kamerou evidentně pořád ještě baví. Nic víc.

Trailer k filmu

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.