Plakát k filmu: Píseň moře

Píseň moře Song of the Sea

dokina.cz
8,2

Premiéra 9. 3. 2015
Francie, Lucembursko, Irsko, Dánsko, Belgie, 2014, 93 min

Žánr:
rodinný, fantasy, animovaný
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Brendan Gleeson, Fionnula Flanagan | všichni herci

V bájné krajině starých Keltů žije na osamělém majáku otec s dcerou a synem. Život celé rodiny se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy se ukáže, že malá dcerka je poslední z tuleních víl. Jedině ona totiž může písní moře zachránit všechny pohádkové bytosti, které proměnila v kámen čarodějnice Macha. Po vysoce ceněné animované pohádce Brendan a tajemství Kellsu (nominace na Oscara) přichází irský režisér Tomm Moore s dalším kouzelným příběhem v celovečerním filmu. Nádherně animovaný svět keltských mýtů a nadějeplné vyprávění o síle rodičovské a sourozenecké lásky vynesly mladému režisérovi nejen srovnání s největšími mistry animovaného filmu, ale také už druhou nominaci na Oscara.

V bájné krajině starých Keltů žije na osamělém majáku otec s dcerou a synem. Život celé rodiny se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy se ukáže, že malá dcerka je poslední z ... celý popis


Mediadesk
Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 55.00 CZK Přehrát online
Přehrát online
Přehrát online

Recenze filmu Píseň moře

 • Recenze Píseň moře na MovieZone

  Recenze MovieZone 80

 • Recenze Píseň moře na fffilm

  Recenze fffilm 70

  Irský animovaný film, který se sice odehrává v současnosti, ale vychází z dávných irských legend. Malý kluk žije na ostůvku v majáku s otcem a němou sestřičkou, která se narodila v den, kdy se jim utopila máma. Zásadní zápletka tkví v tom, že sestřička je ve skutečnosti tulení víla (stejně jako byla máma) a je nutno sehnat pro ni tulení kožich dřív než bude půlnoc, jinak všechno zničí prokleté sovy. Nebo něco v tom smyslu.

 • Recenze Píseň moře na iDnes

  Recenze iDnes 75

  V krajině starých Keltů se jinak kreslí i zpívá než v animovaném Hollywoodu. Proto Píseň moře tak okouzluje – a proto Oscara přenechala Americe.

 • Recenze Píseň moře na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 90

  Kdo není z kamene jako smutný obr z této pohádky, ten snad nemá jinou možnost, než se do dechberoucího snímku zamilovat. Krásné, nezvyklé, emotivní vyprávění prezentované neokoukaným stylem je ideální pro rodinné odpoledne, stejně jako lék na špatnou náladu pro obyčejného “dospěláka”. Na duši nás totiž zahřeje lépe než kdejaký romantický film.

 • Recenze Píseň moře na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 80

  Píseň moře byla nominovaná na Oscara za nejlepší animovaný film a nyní doputovala i do našich kin, přičemž se jedná o jeden z nejnetradičnějších animáků poslední doby v české distribuci. Pochází totiž z Irska a je do značné míry inspirovaná keltskou mytologií.

Trailer k filmu

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.