Plakát k filmu: Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

dokina.cz
5,8

Premiéra 19. 5. 2011
USA, 2011, 141 min

Žánr:
dobrodružný, akční, fantasy
Režie:
Rob Marshall | celý štáb
Hrají:
Penélope Cruz, Stephen Graham, Johnny Depp, Geoffrey Rush, Keith Richards, Ian McShane, Judi Dench | všichni herci

Film „Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides“ produkovaný Jerry Bruckheimerem a režírovaný Robem Marshallem zachycuje legraci, dobrodružství a humor, které stály u zrodu úspěšné série - tentokrát ve formátu Disney Digital 3D™. Johnny Depp se vrací ke své ikonické roli kapitána Jacka Sparrowa v akčním příběhu plném pravdy, zrady, mládí a odchodů. Když se Jack setká se ženou ze své minulosti (Penelope Cruz), není si jistý, zda jde o lásku — nebo zda tato žena jen „hraje na city“ a využívá ho, aby našla legendární Pramen mládí. Když ho donutí, aby vstoupil na palubu Queen Anne’s Revenge, lodi obávaného piráta Černovouse (Ian McShane), Jack se ocitá v nečekaném dobrodružství, kde neví, koho se obávat více: Černovouse nebo ženy ze své minulosti.

Mezinárodní obsazení série zahrnuje veterány, kterými jsou Geoffrey Rush jako pomstychtivý kapitán Hector Barbossa a Kevin R. McNally jako Joshamee Gibbs, dlouholetý přítel kapitána Jacka, spolu se Samem Claflinem jako oddaným misionářem a Astrid Berges-Frisbey jako záhadnou mořskou pannou. Film bude uveden do kin v roce 2011 během víkendu, na který připadá Memorial Day (Den obětí války).

Film „Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides“ produkovaný Jerry Bruckheimerem a režírovaný Robem Marshallem zachycuje legraci, dobrodružství a humor, které stály u zrodu ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 2193 hlasů

Recenze filmu Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

  • Recenze Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna na MovieZone

    Recenze MovieZone 60

    Piráti okolo Jacka Sparrowa připlouvají počtvrté a rozhodně ne naposled. Jejich dobrodružná výprava za fontánou s čarovným pramenem vypadá laciněji než dřív - jenže nejen kvůli rozpočtu, ale i z důvodu změny na režijní stoličce. Režisér Rob Marshall velikášskou popcornovou akci neumí, postavy a jejich putování ale drží v rukách výrazně pevněji. Ve spíše průměrné letní oddychovce tak tápe hlavně Johnny Depp, jenž si sice odvezl rekordní honorář, v roli Jacka Sparrowa už ale nemůže bodovat tolik jako dřív.

  • Recenze Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna na fffilm

    Recenze fffilm 50

    Jack Sparrow se tentokrát vydává na výpravu za fontánou věčného mládí. Navíc ho doprovází jeho bývalá milenka (Penélope Cruzová) a (Černovous Ian McShane). Naopak ho nedoprovází Orlando Bloom a Keira Knightleyová, kteří prostě ve filmu nejsou a nikdo se o nich nijak nezmiňuje. A to není jediná změna. Změnil se především režisér, kterým je Rob Marshall ( Chicago , Nine ). A nebyla to dobrá volba. Piráti z Karibiku nikdy nestáli na zajímavých, logicky fungujících scénářích, ale tento je z nich asi nejslabší. Pirátská kniha "Na vlnách podivna" (vyšla před pár lety i u nás) byla adaptována pro potřeby Pirátů z Karibiku (se kterými neměla nic společného), tzn. byl do ní vepsán Jack Sparrow a kapitán Barbossa. Dva týmy (plus nějací španělé) závodí o to, kdo se první dostane k fontáně, ale je to poměrně zmatené a často se jejich "pořadí v závodě" bez vysvětlení mění a postavy se setkávají a rozcházejí na základě velmi chatrných motivací. Piráti z Karibiku ale byli vždycky především o tom, JAK se ty překombinované zvraty odehrávaly, tzn. že to byla fantastická podívaná se spoustou humoru. Podívaná a humor to občas jsou i v tomto dílu, ale pouze proto, že se snaží exaktně kopírovat styl předchozích dílů. I když je film ze všech dílů nejkratší (jen kousek přes dvě hodiny), subjektivně mi přišel zdaleka nejrozvleklejší. Občas jsem se pobavil nebo pousmál, ale ani jednou jsem si neřekl něco jako "týjo, tak tohle je fakt cool". Může za to i trailer (viz výše), ve kterém uvidíte snad opravdu ÚPLNĚ VŠECHNY vizuálně zajímavé nebo akční scény, které se ve filmu vyskytují. Hans Zimmer dělá co může a jeho hudba neúnavně tepe od první minuty téměř nonstop (je jí ve filmu mnohem více než na soundtracku), ale přestože pro mě soundtrack znamená hodně, nepodařilo se mu zamaskovat, že mnohé ty scény vlastně nejsou moc vzrušující a nijak zvlášť dobře natočené, ani jedna z dvou nových hlavních postav není nijak pozoruhodná a vlastně nikdy ve filmu se ani trošku nebojíme a nevzrušujeme (s výjimkou scény s mořskými pannami, která poskytne obojí). Většina kopií je dabovaná (Jacka mluví Saša Rašilov a kupodivu mluví jinak než Johnny Depp, protože není Johnny Depp). 3D kopie jsou pouze dabované, ale 3D je naprostou většinu filmu zcela nepostřehnutelné.

Trailer k filmu

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.