Plakát k filmu: Persepolis

Persepolis Persepolis

dokina.cz
8,5

2007, 96 min

Žánr:
drama, životopisný, animovaný
Režie:
Marjane Satrapi | celý štáb
Hrají:
Danielle Darrieux, Simon Abkarian, Chiara Mastroianni, Tilly Mandelbrot | všichni herci

Francouzský film Persepolis, který je udělaný podle komixové autobiografie Marjane Satrapi, popisuje život Marji, jenž vyrůstá v Íránu za doby revolucí a války.Její sen je stát se posledním prorokem světa. Snad proto si každou noc povídá s Bohem. Problém je v tom, že Marji není jako každá holka nebo později i dospělá žena. Nenechá si nic líbit a svůj názor chvilkami až moc prosazuje. Šokující zjištění, že její kamarádka má otce hrdinu ji přivádí k šílenství, ale jen do dne, než se objevý její strýc Anúš.

Francouzský film Persepolis, který je udělaný podle komixové autobiografie Marjane Satrapi, popisuje život Marji, jenž vyrůstá v Íránu za doby revolucí a války.Její sen je stát se ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 363 hlasů
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.