Plakát k filmu: Patrola

Patrola End of Watch

dokina.cz
7,6

USA, 2012, 109 min

Žánr:
thriller, drama, kriminální

Brian Taylor (Jake Gyllenhaal) a Mike Zavala (Michael Peña) jsou nerozlučná policejní dvojka. Dělají vše proto, aby se na konci hlídky vždy ve zdraví vrátili domů. Mají jedinou jistotu: v ulicích South Central v Los Angeles si nemůžou být jisti absolutně ničím! Ve spleti modrých světel, houkajících sirén a adrenalinových situací jsme svědky spontánních a často humorných momentů dvou kolegů, kteří tráví většinu času v policejním autě, čekajíc na další případ. Vznikne mezi nimi pouto, díky kterému fungují v nebezpečných situacích jako sehraný tým. Vědí, že kdykoliv může přijít chvíle, kdy bude třeba nasadit vlastní život.

Brian Taylor (Jake Gyllenhaal) a Mike Zavala (Michael Peña) jsou nerozlučná policejní dvojka. Dělají vše proto, aby se na konci hlídky vždy ve zdraví vrátili domů. Mají jedinou ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 2 hlasů

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Patrola

 • Recenze Patrola na MovieZone

  Recenze MovieZone 90

  Brian Taylor a Michael Zavala se snaží udržet v Los Angeles pořádek. To ale v nejhorším mětském okrsku není vůbec snadné a za každý den, kdy se vrátí domů v celku, mohou děkovat štěstí. Jak dlouho jim však ještě vydrží? David Ayer natočil strhující jízdu po nejhorších oblastech L.A., ze které se budete ještě dlouho vzpamatovávat.

 • Recenze Patrola na fffilm

  Recenze fffilm 80

  Jake Gyllenhaal a Michael Peña (který musí mít nad N vždycky něco extra) hrají dva policajty v rizikové čtvrti na pokraji Los Angeles. Kurvy, Mexikánci, negři, drogy, obchod s lidmi a zbraně ze zlata, vykládané drahými kameny. To je jejich denní chleba. A chlapské přátelství a rodina. Jejich tempo je vražedné, jejich protivníci jsou zloději aut, vrahové a vyděrači. A tak dále. V novém filmu scenáristy a režiséra Davida Ayera (odborníka na policejní záležitosti) je mnoho dobrého a dokonce výborného. Bohužel je trochu problém v tom, že každé to dobré a výborné je jako z úplně jiného filmu. Značná část filmu je věnovaná tomu, jak je těžké dělat policajta, ale jak to ti chlapi (a ženské) stejně dělají, i když pravděpodobnost hraje proti nim. Každý den může přinést zranění nebo smrt a člověk musí mít obrovskou psychickou odolnost. Abyste to přežili, je dobré mít zázemí - kamaráda, rodinu, a nejlépe oboje. To všechno jsou velmi obehraná slova, ale v Patrole je většina z toho natočena velmi, velmi dobře a působí to emocinonálně přesně tak, jak by mělo. Mohou za to, kromě scénáře a režie, také výborné herecké výkony úplně všech. No a druhá část filmu pozůstává z "badass" scén, ve kterých někdo strašně moc homeboyuje, gringuje, a vůbec motherfuckuje někoho jiného, případně "shit gets real" a začne střelnice. Tyto scény jsou povětšinou také fajn. Například se mi moc líbilo, jak jsou hlavní hrdinové načrtnuti jako velcí drsňáci, kteří mají všechno v paži, a pak se objeví zvláštní agent FBI, který vypadá přibližně takhle , a má oba hlavní hrdiny totálně v paži, stylem "tak se tady děcka moc nepleťte, nebo si ublížíte". To všechno je taky fajn, ale je to jako cutscény z nejnovějšího dílu videohry "Grand Theft Auto" nebo "Saints Row" . Případně z Pulp Fiction . Stejně tak skutečnost, že u policie pracuje nějak podezřele moc supermodelek a supermodelů. Ve filmu jde mimo jiné i o to, že Gyllenhaal natáčí pro svůj školní projekt ruční kamerou dokument o své práci, takže mnoho záběru je natočeno jakoby dokumentární formou (digitální těkavá kamera). Tento styl je používán i ve scénách, ve kterých z logiky věci NEMOHL Gyllenhaal mít umístěnou minikameru na místech, odkud je záběr snímán, ale to rozhodně nevadí - prostě to funguje, má to atmosféru, atd... Jenom je škoda, že se mi úplně nedařilo přelaďovat mezi těmi dvěma styly: Mezi psychologickým dramatem, a mezi cool bijákem, ve kterém bych čekal Vina Diesela a The Rocka. Přitom oba ty styly samy o sobě byly opravdu fajn!

 • Recenze Patrola na iDnes

  Recenze iDnes 65

  Filmy z rodu "buddies" čili kámošů dostaly další přírůstek. Nijak novátorský, ale docela sympatický. Už kvůli hercům Jakeu Gyllenhaalovi a Michaelu Penovi, kteří v rolích policejních parťáků najdou během své společné Patroly spoustu okamžiků pro klukovskou hravost.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.