Plakát k filmu: Pátá vlna

Pátá vlna The Fifth Wave

dokina.cz
4,6

Premiéra 28. 1. 2016
USA, 2016, 111 min

Žánr:
sci-fi
Režie:
J Blakeson | celý štáb
Hrají:
Nick Robinson, Maika Monroe | všichni herci

V novém filmu Pátá vlna nalézáme většinu Země zničenou čtyřmi vlnami stále se stupňujících smrtících útoků. Cassie (Chloe Grace Moretz) prchá světem, prostoupeným strachem a nedůvěrou, a zoufale se snaží zachránit svého mladšího bratra. A zatímco se připravuje na nevyhnutelnou vražednou pátou vlnu, spojí své síly s mladíkem, který by mohl představovat její poslední naději - jen kdyby mu dokázala důvěřovat.

Film byl natočen podle knižní předlohy Ricka Yanceyho Pátá vlna.

V novém filmu Pátá vlna nalézáme většinu Země zničenou čtyřmi vlnami stále se stupňujících smrtících útoků. Cassie (Chloe Grace Moretz) prchá světem, prostoupeným strachem a ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 43 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Pátá vlna

 • Recenze Pátá vlna na MovieZone

  Recenze MovieZone 30

 • Recenze Pátá vlna na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 55

  Akční sci-fi s názvem Pátá vlna je průměrný apokalyptický snímek s promrhaným potenciálem. Zajímavá úvodní fáze čtyř vln se shrne v několika minutách a dále může film nabídnout spíše milostný příběh a snahu bezradné holky o záchranu malého brášky. Příliš akce ani nemilosrdných monster nečekejte. Snímek zachraňují dobré herecké výkony zkušených (Chloë Grace Moretz, Liev Schreiber) i nezkušených (Alex Roe, Zackary Arthur) herců, klasický velkolepý soundtrack pod taktovkou Henryho Jackmana a rozmanité záběry z nečekaných úhlů kameramana Enriqua Chediaka. Milovníci sci-fi žánru moc potěšeni nebudou, ale nenáročné diváky (fanoušci Moretz) či divačky (kdo by neocenil vypracované Evanovo tělo) film jistě neurazí.

 • Recenze Pátá vlna na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 20

  Pátá vlna se na první pohled tváří jako docela zajímavá americká sci-fi o mimozemské invazi, dokud vám nedojde, že ve skutečnosti jde o další z mnoha adaptací nějaké dystopické knižní série pro teenagery, v níž je sci-fi element pouhou záminkou pro rozehrání romantické linie hlavní hrdinky, rozervané mezi dvěma chlapci. Navíc jde vlastně jen o první část nějakého většího příběhu, která jakž takž představí postavy a načrtne základní situaci a vykopne vás z kina s otevřeným koncem, přičemž jestli vzniknou další pokračování, se ukáže až podle toho, jestli budou tržby filmu jeho producentům stačit.

Trailer k filmu

Související články k filmu Pátá vlna

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Čekající básníci a boj o záchranu Země

  Filmové premiéry: Čekající básníci a boj o záchranu Země

  13. 4. 2016 10:00 Neuvěřitelná touha po splnění životního snu, hrůzná chilská kolonie, boj o záchranu planety, sny, které se stávají skutečností nebo příběh povaleče čelícího realitě běžného života. Tento týden vstupuje do českých kin devět filmových premiér.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.