Plakát k filmu: Pátá vlna

Pátá vlna The Fifth Wave

dokina.cz
5,0

Premiéra 28. 1. 2016
USA, 2016, 111 min

Žánr:
sci-fi
Režie:
J Blakeson | celý štáb
Hrají:
Nick Robinson, Maika Monroe | všichni herci

V novém filmu Pátá vlna nalézáme většinu Země zničenou čtyřmi vlnami stále se stupňujících smrtících útoků. Cassie (Chloe Grace Moretz) prchá světem, prostoupeným strachem a nedůvěrou, a zoufale se snaží zachránit svého mladšího bratra. A zatímco se připravuje na nevyhnutelnou vražednou pátou vlnu, spojí své síly s mladíkem, který by mohl představovat její poslední naději - jen kdyby mu dokázala důvěřovat.

Film byl natočen podle knižní předlohy Ricka Yanceyho Pátá vlna.

V novém filmu Pátá vlna nalézáme většinu Země zničenou čtyřmi vlnami stále se stupňujících smrtících útoků. Cassie (Chloe Grace Moretz) prchá světem, prostoupeným strachem a ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 36 hlasů
  • -
  • -

Kde dávají v televizi?

7. červen 21.20 hod.

Recenze filmu Pátá vlna

  • Recenze Pátá vlna na MovieZone

    Recenze MovieZone 30

  • Recenze Pátá vlna na Červený koberec

    Recenze Červený koberec 55

    Akční sci-fi s názvem Pátá vlna je průměrný apokalyptický snímek s promrhaným potenciálem. Zajímavá úvodní fáze čtyř vln se shrne v několika minutách a dále může film nabídnout spíše milostný příběh a snahu bezradné holky o záchranu malého brášky. Příliš akce ani nemilosrdných monster nečekejte. Snímek zachraňují dobré herecké výkony zkušených (Chloë Grace Moretz, Liev Schreiber) i nezkušených (Alex Roe, Zackary Arthur) herců, klasický velkolepý soundtrack pod taktovkou Henryho Jackmana a rozmanité záběry z nečekaných úhlů kameramana Enriqua Chediaka. Milovníci sci-fi žánru moc potěšeni nebudou, ale nenáročné diváky (fanoušci Moretz) či divačky (kdo by neocenil vypracované Evanovo tělo) film jistě neurazí.

Trailer k filmu

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.