Plakát k filmu: Pasolini

Pasolini Pasolini

dokina.cz
5,9

Premiéra 14. 4. 2016
Francie, Itálie, Belgie, 2014, 86 min

Žánr:
drama, životopisný
Režie:
Abel Ferrara | celý štáb
Hrají:
Willem Dafoe, Maria de Medeiros, Ninetto Davoli, Riccardo Scamarcio, Giada Colagrande, Adriana Asti | všichni herci

Biografické drama pojednávající o dramatickém sklonku života kontroverzního italského filmaře.

Rok 1975. Padesátník Pier Paolo Pasolini právě ukončil natáčení svého posledního filmu Saló aneb 120 dní Sodomy a prožívá nejbouřlivější období své už tak pohnuté kariéry. Stojí proti němu dobová veřejnost, filmová kritika i politické elity. Nejde jen o šokující otevřenost tvorby, neskrývanou homosexualitu, celou řadu osobních výstřelků, ale i o jeho politický aktivismus. I přes odpor svých blízkých se Pasolini chystá na natáčení nového filmu – filmu, který nikdy nedokončí.

Biografické drama pojednávající o dramatickém sklonku života kontroverzního italského filmaře.Rok 1975. Padesátník Pier Paolo Pasolini právě ukončil natáčení svého posledního ... celý popis


Mediadesk
Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Pasolini

 • Recenze Pasolini na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 60

  V dramatu vidíme také jeho život s matkou, které si podle všeho velmi vážil, setkání s přáteli i rozhovory s novináři. I když v dnešní době by Pasoliniho filmy asi neměly problém s cenzurou, stále by vyvolávaly pohoršení, nejvíce otevřeně zobrazovanými homosexuálními scénami s nemorálním podtextem. Snímek Pasolini, jenž byl na MFF v Benátkách nominován na Zlatého lva, je divácky náročný, ponurý, ale velmi zajímavý. Jak jinak vyprávět o životě takové kontroverzní osobnosti než další kontroverzí.

Trailer k filmu

Související články k filmu Pasolini

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Čekající básníci a boj o záchranu Země

  Filmové premiéry: Čekající básníci a boj o záchranu Země

  13. 4. 2016 10:00 Neuvěřitelná touha po splnění životního snu, hrůzná chilská kolonie, boj o záchranu planety, sny, které se stávají skutečností nebo příběh povaleče čelícího realitě běžného života. Tento týden vstupuje do českých kin devět filmových premiér.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.