Plakát k filmu: Pařmeni

Pařmeni A Few Best Men

dokina.cz
5,8

Premiéra 21. 6. 2012
2012, 97 min

Režie:
Stephan Elliott | celý štáb
Hrají:
Xavier Samuel, Olivia Newton-John, Kris Marshall, Laura Brent | všichni herci

Bláznivá komedie o ženichovi a třech svědcích, kteří se vydají na cestu do australského vnitrozemí na velikou svatbu. Svérázní svědkové se postarají o řadu skandálních situací a zažijí na vlastní kůži význam fráze "v dobrém i ve zlém". Ztřeštěný příběh je klasickou ukázkou komplikovaných vztahů ženichových přátel s rodinou nevěsty. Rodinná pouta jsou silnější, ale stejně neodbytní jsou i Davidovi přátelé...

Bláznivá komedie o ženichovi a třech svědcích, kteří se vydají na cestu do australského vnitrozemí na velikou svatbu. Svérázní svědkové se postarají o řadu skandálních situací a ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 82 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Pařmeni

 • Recenze Pařmeni na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

 • Recenze Pařmeni na fffilm

  Recenze fffilm 60

  Britský mladík se na prázdninách seznámí s australským děvčetem a chtějí se vzít. Svatba se koná v superluxusní vile v Austrálii (tatínek nevěsty je vlivný politik) a protože s hlavním hrdinou přijíždějí i jeho tři kreténští kamarádi, nebude nouze o trapasy. Příjemné překvapení spočívá jen v tom, že režisér (který natočil Priscillu, královnu pouště a jinak nic, co byste znali) prokazuje v některých scénách překvapivou vizuální invenci. V tomto typu filmů nejsme zvyklí vídat zajímavě umístěnou kameru, inovativní nasvícení scény nebo morfující přechody mezi scénami. Na základě traileru si můžete udělat poměrně jasnou představu, o čem film bude. Ano, je hodně sprostý. Ne, není v ničem originální. Ale je zábavný? Párkrát jsem se zasmál, ale rozhodně existují podobně absurdní sprosté komedie, u kterých jsem se smál MNOHEM více. Například Šéfové ne zabití , Superbad nebo původní Prci, prci, prcičky . Je to způsobeno především scénářem. Jednak jeho zápletky patřičně negradují (jen jsou na sebe vršeny víceméně nesouvisející komplikace, které nepramení jedna z druhé, ale jen tak se objevují) a jednak jsou tři hlavní hrdinové napsáni tak, že to jsou nesympatičtí idioti (přestože je hrají docela dobří herci). Nejhlavnější hrdina (ženich) je sympatický a rozumný, a o to zvláštnější je, že se s těmito lidmi kamarádí a nepošle je někam hned poté, co udělají na svatbě první velký průser z mnoha. Já nikoho podobného příští týden na své svatbě nestrpím. Film byl asi také výrazně přestříháván, protože některé scény na sebe navazují velmi nelogicky, i na měřítka bláznivé komedie. (Poté, co jeden z hrdinů strčí ruku do ovčího anusu, sledujte, jak v následujících scénách střídavě není / je zahovněná - takových věcí já si všímám především.) Takže ještě jednou: Dá se to, ale jen v nouzi. Něco jako poslední Prcičky .

Související články k filmu Pařmeni

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Hudební komedie Ladíme! přijde do kin od 20. prosince

  Hudební komedie Ladíme! přijde do kin od 20. prosince

  7. 12. 2012 11:01 Příběhem o studentkách střední školy, které se rozhodnou pro zpěv, je americká hudební komedie s názvem Ladíme! V kinech se objeví od 20. prosince a na pracovní projekci v Praze ji představila distribuční společnost Bontonfilm. Hlavní roli ve snímku ztvárnila na Oscara nominovaná Anna Kendricková. Před pár lety ve velkém stylu vstoupila na filmové plátno v komedii Lítám v tom.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Pařměni

  Pařměni

  14. 6. 2012 08:20 Bláznivá komedie o ženichovi a třech svědcích, kteří se vydají na cestu do australského vnitrozemí na velikou svatbu.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.