Plakát k filmu: Paranormal Activity 3D

Paranormal Activity Paranormal Activity

dokina.cz
6,4

Premiéra 19. 11. 2009
USA, 2007, 86 min

Žánr:
thriller, horor

Mladý pár Katie a Micah se nastěhuje do nového domu v San Diegu. Obyčejný pár v obyčejném domě. Za krátký čas začne mít Katie dojem, že v domě nejsou sami. Věci se pohybují, z různých míst se ozývají divné zvuky. Micah si myslí, že se Katie jen něco zdá. Aby jí dokázal, že se mýlí, nainstaluje do ložnice videokameru. Velká chyba!

Cosi nehmatatelného v domě je. Teď už to vědí oba. Denně zažívají útoky čehosi nevysvětlitelného. Hrůzné zážitky přicházejí každou noc a jejich intenzita se stupňuje. Mladý pár se ocitá na pokraji šílenství, vyčerpání a nekončící hrůzy. Stmívá se a nadchází další noc… Bude tahle jejich poslední nebo se dočkají východu slunce?

Mladý pár Katie a Micah se nastěhuje do nového domu v San Diegu. Obyčejný pár v obyčejném domě. Za krátký čas začne mít Katie dojem, že v domě nejsou sami. Věci se pohybují, z ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1082 hlasů

Recenze filmu Paranormal Activity 3D

 • Recenze Paranormal Activity 3D na MovieZone

  Recenze MovieZone 50

  V domě je duch a v noci nedá jeho obyvatelům spát. Takhle stručná a jasná premisa znamená jediné: budete se bát. Bohužel jenom v nočních pasážích. Přes den totiž duch spí a místo něj tu mladá dvojice řeší svoje soukromé problémy, které nejsou příliš zajímavé. Horor, který stojí za to vidět už proto, že o něm všichni vaši kamarádi budou mluvit. Ale dopřát si ho můžete klidně až za pár měsíců na DVD.

 • Recenze Paranormal Activity 3D na fffilm

  Recenze fffilm 80

  Katie a Micah mají problém: Katii už mnoho let pronásledují démoni nebo něco podobného. Sice jen občas a ne nijak intenzivně, ale není jí to příjemné. Micah se to rozhodne řešit, koupí kvalitní videokameru a začne dokumentovat co se v jejich domě děje (včetně nočních aktivit). Záhy se ukáže, že se v domě skutečně něco divného děje: Hýbou se dveře, někdo nesrozumitelně šeptá atd., a Micah z toho přestane mít legraci. A to je teprve začátek. Pro některé z vás možná důležitá informace: Tento film není dokument, měl scénář a režiséra, a ti lidé jsou herci. Ano, opravdu. Kompletně celý film je snímaný onou kamerou, kterou Micah koupil a kterou buď drží v ruce, nebo někam položil. Ve filmu je dost střihů, ale jsou to střihy, které mají vzbuzovat dojem, že z dlouhého záběru prostě byly vystřiženy nezajímavé kusy. Několikrát se také stane, že kamera něco zachytí a po této scéně následuje scéna, ve které už hrdinové vědí, co kamera natočila a analyzují to. Stojí za zmínku, že hrdinové nejsou idioti a snaží se poměrně rozumně analyzovat audio a video za pomoci počítače, literatury a "expertů". Netvrdím, že tento film nějak kopíruje Záhadu Blair Witch , ale funguje na podobném principu a také byl podobně laciný. Přesto jeho strašení docela dobře funguje - filmaři těží z toho, že snad každý si pamatuje, že se někdy v noci probudil a v polospánku slyšel nějaké podezřelé zvuky, že ano... Funguje to především proto, že všichni (přesněji řečeno "oba") herci jsou velmi dobří, takže jsem bez problémů akceptoval, že jde dokumentární záběry (na rozdíl třeba od Monstra ). Věříme hrdinům, že to psychicky přestávají zvládat a začínají mít strach, tudíž ho začneme mít také. Ve filmu pochopitelně není žádná hudba, osvětlení, drahé triky, akční scény nebo viditelný makeup a místo zvukových efektů se často pracuje s napjatým tichem. Jde o krásný příklad toho, jak hodně se dá dokázat s naprosto minimálními prostředky a jak to může být působivé. Byl jsem spokojen více než při Záhadě Blair Witch . Přitom samozřejmě tvůrci neobjevili Ameriku a nejsou první, kdo něco podobného úspěšně natočil. Poznámka pro piráty: Pokud máte tento film stažený v DVD kvalitě z Internetu, jde o dva roky starou festivalovou verzi, která se liší od té, která je promítána v kinech. Jsou v nich poměrně zásadní rozdíly včetně úplně jiného konce. Verze v kinech je o trochu víc "komerční", ale ne nutně horší.

 • Recenze Paranormal Activity 3D na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 75

  V žádném případě není možné tvrdit, že se jedná o příběh, který by byl nějak průkopnický nebo nikdy neviděný. Důležité však je, že funguje a při jeho sledování opravdu mrazí! Pokud se po jeho zhlédnutí člověk bojí vstát z postele a každý šramot v domě mu působí zástavu srdce, je to možné brát jako nejlepší doporučení pro přátele, že horor je skutečně kvalitní.

Trailer k filmu

Související články k filmu Paranormal Activity 3D

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Paranormal Activity, Blair Witch a další nizkorozpočtové filmy, které vydělaly balík!

  Paranormal Activity, Blair Witch a další nizkorozpočtové filmy, které vydělaly balík!

  20. 1. 2017 11:00 Stejně jako v jakémkoli jiném odvětví, je i ve filmovém průmyslu veliký boj o zákazníka, respektive o diváka. Významná filmová studia sázejí především na známé tváře či vizuální efekty. Není proto divu, že se rozpočty některých filmových megahitů vyšplhají do závratných výšin. Pojďme se dnes podívat na ty, co vsadily na opačnou kartu. S minimální investicí dokázaly vydělat desítky či stovky milionů dolarů.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Velký Gatsby vede tabulku návštěvnosti, přilákal 32.046 diváků

  Velký Gatsby vede tabulku návštěvnosti, přilákal 32.046 diváků

  22. 5. 2013 10:00 Do čela žebříčku návštěvnosti tuzemských kin se vzápětí po premiéře dostala nová verze románu Velký Gatsby s Leonardem DiCapriem v hlavní roli. O víkendu přilákala 32.046 diváků, kteří v pokladnách nechali 4,6 milionu korun. Tento snímek odsunul na druhé místo dosud vedoucí akční podívanou Iron Man 3 s Robertem Downeym Jr. Ta si na své konto připsala dalších více než 18 tisíc diváků - dosud ji vidělo 210.434 lidí, tržby činí téměř 31 milionů korun.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Akční Iron Man 3 stále vede návštěvnost kin

  Akční Iron Man 3 stále vede návštěvnost kin

  15. 5. 2013 10:45 V čele žebříčku návštěvnosti tuzemských kin je už podruhé akční podívaná Iron Man 3 s Robertem Downeym Jr. v hlavní roli. O víkendu ji zhlédlo 62.471 diváků a utržila 7,5 milionu korun.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.