Plakát k filmu: Paralelní světy 3D

Paralelní světy Upside Down

dokina.cz
6,4

Premiéra 31. 1. 2013
Francie, Kanada, 2012, 108 min

Žánr:
drama, sci-fi, romantický
Režie:
Juan Diego Solanas | celý štáb
Hrají:
Kirsten Dunst, Jim Sturgess, Jayne Heitmeyer, Larry Day, Timothy Spall, Stella Maeve, James Kidnie | všichni herci

Adam je obyčejný kluk žijící v neobyčejné realitě. Vede skromný život a stále myslí na dívku, kterou kdysi potkal. Eva však pochází ze zcela jiného světa, ze světa naruby, který je přímo nad tím Adamovým, ale mimo jeho dosah. Jednoho dne zahlédne Adam dospělou Evu v televizi a už ho nic nezastaví, aby ji získal zpět. Zákon ani věda!

Adam je obyčejný kluk žijící v neobyčejné realitě. Vede skromný život a stále myslí na dívku, kterou kdysi potkal. Eva však pochází ze zcela jiného světa, ze světa naruby, který ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 50 hlasů

Recenze filmu Paralelní světy 3D

 • Recenze Paralelní světy 3D na iDnes

  Recenze iDnes 55

  Zdejší distributor neměl svůj den, když film Upside Down přejmenoval na Paralelní světy. Jednak stejný název nosí starší snímek Petra Václava a podobný řada děl. Jednak anglický výraz pro "naruby" či "vzhůru nohama" věrněji vystihuje nápad autorské sci-fi romance, již natočil v Paříži působící Argentinec Juan Diego Solanas.

Trailer k filmu

Související články k filmu Paralelní světy 3D

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Sci-fi a romantické filmy? Ano, ale ne vždy to funguje

  Sci-fi a romantické filmy? Ano, ale ne vždy to funguje

  20. 3. 2014 09:30 Milovat hlas z mobilního telefonu je možná zvláštní, ale Spike Jonze takový vztah dokázal podat velmi zajímavě. Snímkem Ona dokázal potěšit nejen příznivce romantických filmů, ale také fanoušky sci-fi. Trochu jinak naservírovaná láska je motivem v mnoha filmech. Některé z nich se vám pokusíme představit. A sami uvidíte, že ne vždy láska a sci-fi fungují dokonale.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Návštěvnost kin vede Tarantinův Nespoutaný Django

  Návštěvnost kin vede Tarantinův Nespoutaný Django

  6. 2. 2013 09:00 Také třetí týden po premiéře v tuzemských kinech je drama z období občanské války v Americe s názvem Nespoutaný Django v čele víkendového žebříčku návštěvnosti. Film z dílny kultovního režiséra Quentina Tarantina zhlédlo už přes 110.000 diváků, kteří v pokladnách nechali téměř 16 milionů korun.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Paralelní světy - recenze

  Paralelní světy - recenze

  5. 2. 2013 10:00 Byl jednou jeden chlapec a ten se zamiloval do dívky. Jenže „jeho lidi“ lásce nepřáli a ti její také ne. Takže tu máme klasický problém Romeo a Julie, který byl ve filmu zpracován nejméně stokrát. A toho si filmaři byli vědomi a proto se rozhodli ten svůj příběh okořenit vizuální trikovou onanií. Bavíme se o filmu Paralelní světy, který se pravděpodobně stane nejrychleji zapomenutým hollywoodských snímkem všech dob.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.