Plakát k filmu: Pan

Pan Pan

dokina.cz
5,0

Premiéra 23. 7. 2015
USA, 2015, 111 min

Žánr:
dobrodružný, rodinný, fantasy
Režie:
Joe Wright | celý štáb
Hrají:
Levi Miller, Hugh Jackman, Jimmy Vee, Garrett Hedlund, Rooney Mara, Cara Delevingne, Amanda Seyfried, Paul Kaye, Nonso Anozie, Bronson Webb | všichni herci

Petr (Levi Miller) je nezkrotný 12letý uličník, ale bezútěšné prostředí londýnského sirotčince, ve kterém strávil celý svůj život, není pro takového chlapce to nejvhodnější místo. Až jednou v noci se stane něco neuvěřitelného – Petr opustí sirotčinec a ve své fantazii se ocitne ve fantaskním světě pirátů, válečníků a pohádkových bytostí obývajících Zemi Nezemi. Zatímco zde zažívá úžasná dobrodružství a bojuje v bitvách na život a na smrt, snaží se v Zemi Nezemi najít své právoplatné místo a odhalit tajemství své matky, která ho před lety odložila v sirotčinci. Společně s válečnicí Tiger Lily (Rooney Mara) a novým přítelem jménem James Hook (Garrett Hedlund) musí Petr porazit krutého piráta Blackbearda (Hugh Jackman) a zachránit tak Zemi Nezemi a naplnit svůj pravý osud – stát se hrdinou, který bude navěky znám jako Pan.

Petr (Levi Miller) je nezkrotný 12letý uličník, ale bezútěšné prostředí londýnského sirotčince, ve kterém strávil celý svůj život, není pro takového chlapce to nejvhodnější místo. ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 33 hlasů

Kde se podívat online?

461.31 CZK Přehrát online

Recenze filmu Pan

 • Recenze Pan na MovieZone

  Recenze MovieZone 50

  Všichni herci jsou mimo, zelené plátno naopak všude a pokud by šlo v kině přetáčet, dali byste si jen tři velké akční scény. Pan by od vás měl dostat šanci jen v případě, že vyloženě sbíráte všechny hollywoodské omalovánky. Jde totiž o smutný příklad toho, jak může studio semlít talentovaného režiséra a jak se Hugh Jackman vydal směrem, který mu zoufale nesedl. Snad si z Wrightova přešlapu celý žánr vezme ponaučení. I když... na takovou naivitu už jsme asi všichni moc staří.

 • Recenze Pan na fffilm

  Recenze fffilm 30

  Nejnovější velkorozpočtová adaptace slavného mýtu o Petru Panovi (zfilmovaném už přibližně padesátkrát) je zajímavým příkladem toho, jak to může dopadnout, když o drahém filmu rozhodují lidé, kteří mají rádi Petra Pana, ale 1) nerozumějí filmu a 2) jsou na drogách. Tento film je režírován Joem Wrightem, který natočil několik filmů, z nichž např. Pokání bylo úžasné a ty ostatní ( Hanna , Anna Karenina , Pýcha a předsudek ) byly aspoň nápadité, nebo dokonce unikátní svým zpracováním. Pan vůbec nepůsobí dojmem, že režisér měl své dílo pod kontrolou, natož aby se v něm mohl nějak zajímavě předvádět. Ale popořádku...

 • Recenze Pan na iDnes

  Recenze iDnes 40

  Osud hollywoodského velkofilmu Pan připomíná úděl českého Wilsonova, byť v jiné finanční lize. Oba slibovaly hit podzimu, oba sázely na hvězdy a reklamu, oba selhaly. Pan, za nějž studio Warner Bros. utratilo 150 milionů dolarů, o dalších milionech za marketing nemluvě, utržil za první americký víkend jen 15 milionů. Propadl oprávněně.

 • Recenze Pan na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 50

  Režisér Joe Wright si dal za úkol přiblížit nám minulost a původ Petra Pana a jeho příchod do Země Nezemě. Slabší děj se snažili tvůrci vynahradit velkolepou vizuální podívanou a silným hereckým obsazením. Kýžený efekt se ale bohužel nedostavil a i přes tyto kvality je Pan bezpohlavní podívanou, která nemá šanci dostatečně zaujmout děti a ani dospělé.

 • Recenze Pan na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 50

  Petr Pan spisovatele Jamese M. Barrieho vypráví o tom, jak se dospívající dívka Wendy dostane se svými bratry a s Petrem Panem, létajícím chlapcem, který se rozhodl nedospět, do fantaskní Země Nezemě, kde spolu bojují s piráty a s kapitánem Hookem. Jde o jednu z nejslavnějších dětských knížek v anglosaském světě vůbec a je populární i mezi dospělými – je totiž na dětskou literaturu poměrně hustá a drsná a víceméně jde o psychologickou analýzu puberty. Relativně známá je i původní divadelní hra, nicméně diváci mají ve všeobecném povědomí spíš filmové adaptace, v čele s animovanou verzí od Disneyho, Hookem od Stevena Spielberga a Petrem Panem z roku 2003 (který jako jediný z nich poměrně věrně zachoval děj i atmosféru knižní předlohy). 

 • Recenze Pan na Fandíme filmu

  Recenze Fandíme filmu 70

  Pohádkové dobrodružství na steroidech přináší tak akorát hašteřivé hrdiny, objevování krásné země Nezemě a tím správným způsobem vyšinuté akční scény.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.