Plakát k filmu: Pamětnice

Pamětnice Pamětnice

dokina.cz
3,8

Premiéra 5. 11. 2009
Česká Republika, 2009, 90 min

Žánr:
komedie, drama
Režie:
Vlado Štancel | celý štáb
Hrají:
Libuše Švormová, Zita Kabátová, Vladimír Brabec, Lubomír Lipský, Josef Somr, Stanislav Zindulka, Jan Skopeček, Antonie Hegerlíková, Uršula Kluková | všichni herci

Poetický příběh o nepochybně posledním školním sraze a soužití dvou různých osobností.

Bývalí spolužáci se scházejí po šedesáti letech na školním sraze, nepochybně posledním, tváří v tvář spolužačce Milušce Bínové. Bínová, kdysi nejoblíbenější spolužačka, dnes přijíždí po letech do rodného města, rozhodnutá zjistit, který z jejích spolužáků jí kdysi zničil život. Bínová se ovšem nevrací pouze po letech do rodného města a ke spolužákům, ale musí si také najít cestu ke své rodině a vnukovi, který se pokouší sraz zorganizovat.

Pamětnice však není filmem o pomstě, jak by se mohlo zdát, ale o životě dnešních seniorů, o jejich vztazích s rodinou, se společností a vzájemných vztazích mezi generacemi.

Poetický příběh o nepochybně posledním školním sraze a soužití dvou různých osobností. Bývalí spolužáci se scházejí po šedesáti letech na školním sraze, nepochybně posledním, ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Vaše hodnocení: 758 hlasů
  • -
  • -
  • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.