Plakát k filmu: Pamětnice

Pamětnice Pamětnice

dokina.cz
3,4

Premiéra 5. 11. 2009
Česká Republika, 2009, 90 min

Žánr:
komedie, drama
Režie:
Vlado Štancel | celý štáb
Hrají:
Libuše Švormová, Zita Kabátová, Vladimír Brabec, Lubomír Lipský, Josef Somr, Stanislav Zindulka, Jan Skopeček, Antonie Hegerlíková, Uršula Kluková | všichni herci

Poetický příběh o nepochybně posledním školním sraze a soužití dvou různých osobností.

Bývalí spolužáci se scházejí po šedesáti letech na školním sraze, nepochybně posledním, tváří v tvář spolužačce Milušce Bínové. Bínová, kdysi nejoblíbenější spolužačka, dnes přijíždí po letech do rodného města, rozhodnutá zjistit, který z jejích spolužáků jí kdysi zničil život. Bínová se ovšem nevrací pouze po letech do rodného města a ke spolužákům, ale musí si také najít cestu ke své rodině a vnukovi, který se pokouší sraz zorganizovat.

Pamětnice však není filmem o pomstě, jak by se mohlo zdát, ale o životě dnešních seniorů, o jejich vztazích s rodinou, se společností a vzájemných vztazích mezi generacemi.

Poetický příběh o nepochybně posledním školním sraze a soužití dvou různých osobností. Bývalí spolužáci se scházejí po šedesáti letech na školním sraze, nepochybně posledním, ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Vaše hodnocení: 758 hlasů
  • -
  • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Pamětnice

  • Recenze Pamětnice na MovieZone

    Recenze MovieZone 30

    Sraz spolužáků po šedesáti letech bude probíhat trošku jinak, než si většina zúčastněných představuje. Ve vzduchu je totiž stále cítit šedesát let stará křivda. Film, který vznikl především kvůli tomu, aby se v něm mohly sejít české herecké legendy, bohužel krom těch českých hereckých legend nic nenabízí. V rukách zkušenějších filmařů by mohlo jít o zajímavý kousek, Tomáš Magnusek a Vlado Štancel však dobrou práci neodvedli.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.