Plakát k filmu: Otloukánek

Otloukánek Verdingbub, Der

Švýcarsko, 2011, 108 min

Žánr:
drama
Režie:
Markus Imboden | celý štáb
Hrají:
Katja Riemann, Stefan Kurt, Maximilian Simonischek, Miriam Stein, Ursina Lardi | všichni herci

Sirotek Max slouží v rodině sedláka, kde ho ponižují a zacházejí s ním jako s tažným zvířetem. Hra na harmoniku je to jediné, co mu nikdo nemůže vzít. Když se ho nová učitelka zastane, stává se Maxův život ještě těžší. Vůli k životu získává ještě díky přátelství s Berteli, dívkou s podobným osudem. Společně si vysní Argentinu - svět fantazie, kde prý i vidle jsou z pravého stříbra. Otloukánek na filmovém plátně zhmotňuje přímým a nepřikrášleným způsobem dlouho ignorovanou historickou pravdu. Režiséra Imbodena zajímá společenské klima, které tuto skličující kapitolu švýcarských dějin umožnilo: tradice, přísně dodržovaná morálka, chudoba.

Sirotek Max slouží v rodině sedláka, kde ho ponižují a zacházejí s ním jako s tažným zvířetem. Hra na harmoniku je to jediné, co mu nikdo nemůže vzít. Když se ho nová učitelka ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
  • -
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.