Plakát k filmu: Ostravak Ostravski

Ostravak Ostravski Ostravak Ostravski

dokina.cz
4,5

Premiéra 20. 10. 2016
Česká Republika, 2016, 90 min

Žánr:
komedie
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Igor Chmela, Dušan Sitek, Jitka Smutná, Pavel Kikinčuk, Jan Vondráček, Michal Čapka | všichni herci

Jarek Ostravski je horník jako každý jiný. Když ale v dole bouchne jedna ze štol a on zachrání spoustu svých kamarádů ze závalu, stane se hrdinou a rázem se mu jeho život obrátí naruby. Vedením firmy je povýšen z dolu do kanceláře, aby se staral o horníky, dostane se do zorného úhlu médií, rodiny, přátel, ale především se znásobí jeho kredit u žen. Kdo by ale mohl tušit, jak to celé je vlastně doopravdy... Nová česká filmová komedie, navazují na nejlepší tituly z této oblasti naší filmové tvorby „Ostravak Ostravski", byla volně vytvořena dle námětu legendárního blogera a jeho sedmi knižních bestsellerů s názvem Deniky Ostravaka.

Jarek Ostravski je horník jako každý jiný. Když ale v dole bouchne jedna ze štol a on zachrání spoustu svých kamarádů ze závalu, stane se hrdinou a rázem se mu jeho život obrátí ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 10 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Ostravak Ostravski

 • Recenze Ostravak Ostravski na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

  Ostravak rozhodně není bez chyb, tato neobvyklá látka se však dočkala poměrně důstojného filmového zpracování. Rázovitost je cítit už z traileru, takže pokud vás tento styl humoru a práce s jazykem baví, užijete si i tuhle celovečerní ódu na "obyčejného člověka".

 • Recenze Ostravak Ostravski na fffilm

  Recenze fffilm 20

  Jarek Ostravski (Igor Chmela) je řadový ostravský horník bez ženy, se starší sestrou, mladším synovcem a víceméně normálními rodiči. Jednoho dne zachrání při nehodě v dole (kterou způsobil) několik kolegů, načež je povýšen na kravaťáka a dostane kancelář. Mezitím se dějí / nedějí různé extrémně nezajímavé věci a zápletka / nezápletka spočívá v tom, že zlý majitel dolu chce horníky propustit a důl zavřít, což je ve vesmíru tohoto filmu špatně, protože jeho hrdinové jsou asi komunisti. Přiznávám, že mi různé indicie (například trailer) radily, abych na projekci tohoto filmu vůbec nechodil. Ale nakonec jsem šel, protože - uznejte - kdyby vám skutečný Batman napsal, abyste šli na nového filmového Batmana , asi byste taky šli, i kdyby byl od Joela Schumachera. Oproti cílovce tohoto filmu mám pravděpodobně nevýhodu v tom, že jsem ten slavný blog nikdy nečetl a "Ostravak Ostravski" v mé mysli splývá s "Rudou z Ostravy" a ostatními vtipnými postavičkami z NiggerMania.net .

 • Recenze Ostravak Ostravski na iDnes

  Recenze iDnes 20

  Nejsmutnější odnož českého filmu, totiž komedie, má zase jeden hluboký zářez. Vypůjčila si takzvaný fenomén, blogerské Deniky Ostravaka, a vyrobila z nich padesát odstínů nicoty.

 • Recenze Ostravak Ostravski na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 65

  Ostravak Ostravski je milý a docela povedený počin, který nezklame, ovšem ani nijak zvlášť nenadchne. Humor není nijak agresivní, autorům se, i přes riskantní regionální zaměření, povedlo nesklouznout k trapnosti. Divák se i pobaví, což je u českých filmů v poslední době výjimkou. Jde o příběh obyčejného člověka, který se potýká s každodenními problémy, takže se s ním může ztotožnit každý. Na kvalitě přidává talentovaný a charismatický Igor Chmela, jehož výkon patří mezi jedny z lepších. Koneckonců pobaví i samotný ostravský slang, kterému snadno porozumí i obyčejný Pražák. Děj, slang, regionální nádech, hudba, animace a herecké výkony dohromady vytváří celkový dojem, který stojí za to.

 • Recenze Ostravak Ostravski na Total film

  Recenze Total film 55

  Ostravak Ostravski (2016) Je to celé úsměvné a lehce absurdní. Ve výsledku jsou to ale jen náznaky věcí, které by šly ještě víc rozpracovat. Takhle totiž Ostravák vyznívá jako slepenec více či méně dobrých scén a přes hranu průměrnosti se mu přelézt nepoštěstí. Je to ale velká škoda.

Trailer k filmu

Související články k filmu Ostravak Ostravski

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Ostravak Ostravski - recenze

  Ostravak Ostravski - recenze

  21. 10. 2016 08:00 Jarek Ostravski (Igor Chmela) je řadový ostravský horník bez ženy, se starší sestrou, mladším synovcem a víceméně normálními rodiči. Jednoho dne zachrání při nehodě v dole (kterou způsobil) několik kolegů, načež je povýšen na kravaťáka a dostane kancelář.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Požírači ponožek a drsný detektiv s tváří Toma Cruise

  Filmové premiéry: Požírači ponožek a drsný detektiv s tváří Toma Cruise

  19. 10. 2016 10:00 Hrdina knižní série Leeho Childa znovu na scéně, záhady na hranici reality a fantazie, první černošský klaun, snaha o obnovu vztahu mezi otcem a dcerou, rozhovor mezi mužem a ženou, život horníka povýšeného do kanceláře, animovaní požírači ponožek, a boj za záchranu jednoho z posledních přeživších rumunských kin. Ve 41. týdnu tohoto roku nás čeká 8 filmových premiér a digitálně restaurované české drama Takový je život.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.