Plakát k filmu: Osm smrtelných ran

Osm smrtelných ran Kahdeksan surmanluotia

dokina.cz
7,3

Finsko, 1972, 145 min

Žánr:
drama
Režie:
Mikko Niskanen | celý štáb
Hrají:
Tarja-Tuulikki Tarsala, Paavo Pentikäinen | všichni herci

Útrapy jednotlivce spojené se závislostí na alkoholu sleduje čtyřdílná finská minisérie. Režisér a zároveň scenárista Mikko Niskanen čerpá silný příběh ze skutečné události roku 1969, kdy farmář Pasi zastřelil čtyři policisty. Rozhovory s pachatelem, které režisér pořídil ve vězení, byly základem k napsání scénáře. Minisérie zachycuje skrz flashbacky události vedoucí k tragické střelbě. Velmi ponuré scény pomalu a nelítostně vykreslují závislosti na alkoholu a syrově ukazují jeho vliv na postupnou degradaci osobnosti. S každým dílem je divák svědkem hlubšího a hlubšího úpadku hlavního hrdiny, který sebou stahuje i zbytek své rodiny.

Útrapy jednotlivce spojené se závislostí na alkoholu sleduje čtyřdílná finská minisérie. Režisér a zároveň scenárista Mikko Niskanen čerpá silný příběh ze skutečné události roku ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.