Plakát k filmu: Orel Deváté legie

Orel Deváté legie Eagle, The

dokina.cz
6,3

Premiéra 21. 4. 2011
USA, Anglie, 2010, 114 min

Žánr:
dobrodružný, drama
Režie:
Kevin Macdonald | celý štáb
Hrají:
Donald Sutherland, Mark Strong, Jamie Bell, Tahar Rahim | všichni herci

Dobrodružné drama z dob římského impéria se stoupající hvězdou stříbrného plátna Channingem Tatumem v hlavní roli.

V roce 140 n. l. se dva muži, římský voják Marcus (Tatum) a jeho otrok Esca (Jamie Bell), vydávají na nebezpečnou cestu na sever za hranice dosud známého světa. Dvacet let před osudnou výpravou se římská Devátá legie pod vedením Flavia Aquily vydala dobývat divoký Sever. Žádný z pěti tisíc vojáků slavné legie se z válečné výpravy nevrátil. Spolu s nimi se ztratil i zlatý Orel, jejich emblém a odznak síly. Nyní se začíná proslýchat, že Orel Deváté legie byl spatřen v divošské svatyni daleko na severu. Flaviův syn Marcus neváhá a v doprovodu svého otroka Escy vyráží do rozlehlých a neprobádaných končin kaledonských hor (dnešní Skotsko) s jasným cílem: postavit se divokým severským kmenům, obnovit čest zmizelého otce a získat nazpět posvátného Orla.

Film Orel Deváté legie byl natočen podle stejnojmenného, velmi úspěšného románu spisovatelky Rosemary Sutcliff, režie filmového zpracování byla svěřena Kevinu Macdonaldovi (Poslední skotský král).

Dobrodružné drama z dob římského impéria se stoupající hvězdou stříbrného plátna Channingem Tatumem v hlavní roli. V roce 140 n. l. se dva muži, římský voják Marcus (Tatum) a ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Vaše hodnocení: 379 hlasů

Recenze filmu Orel Deváté legie

  • Recenze Orel Deváté legie na MovieZone

    Recenze MovieZone 70

    Adaptace populární britské knížky pro děti a mládež nabízí poctivý historicko-dobrodružný příběh, který je i přes původní věkové zaměření a přístupnost PG-13 dostatečně pochmurný a drsný. Scénář je příliš zkratkovitý a nedokáže prohloubit postavy, ale to mu příliš neubírá na celkové soudržnosti. Navíc má Macdonald cit pro atmosféru, což ve spojení s nádherným vizuálem a výborným soundtrackem přidává filmu na působivosti.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.