Plakát k filmu: Opravdová kuráž

Opravdová kuráž True Grit

dokina.cz
8,1

Premiéra 17. 2. 2011
USA, 2010, 109 min

Žánr:
dobrodružný, drama, western
Režie:
Ethan Coen | celý štáb
Hrají:
Jeff Bridges, Matt Damon, Josh Brolin, Barry Pepper, Hailee Steinfeld, Leon Russom | všichni herci

Jak velkou kuráž musí mít čtrnáctiletá holka, aby pomstila tátovu smrt? Odpověď nabízejí nejúspěšnější hollywoodští bratři Joel a Ethan Coenovi v temném westernu Opravdová kuráž. Herecký objev Hailee Steinfeld na krvavé cestě za mstou doprovázejí Jeff Bridges jako jednooký šerif Rooster Cogburn a Matt Damon v roli Texas Rangera LaBoeufa.

Tátu Mattie Rossové zabil psanec Tom Chaney (Josh Brolin), který následně prchnul do indiánských teritorií, kam na něj světská spravedlnost dosáhne jen velmi těžko. Mattie je na svůj věk nezvykle dospělá a pragmatická a má tak jasnou představu, jak spravedlnosti pomoci. Najme si Roostera Cogburna, legendární prodlouženou ruku zákona, jejíž štít ovšem povážlivě rezne pod hektolitry vypitého alkoholu. S Cogburnem se vydávají v Chaneyho stopách. Nejedou ale sami. Doprovází je lehce upovídaný Texas Ranger LaBoeuf, který chce psance chytit za jinou spáchanou vraždu. To v pronásledovacím týmu vytváří silné napětí, protože Mattie trvá na tom, aby Chaney pykal jen za vraždu jejího otce. Jenže v panenské krajině, kde nebezpečí číhá na každém kroku, musí i soupeři spolupracovat, pokud chtějí přežít.

Jak velkou kuráž musí mít čtrnáctiletá holka, aby pomstila tátovu smrt? Odpověď nabízejí nejúspěšnější hollywoodští bratři Joel a Ethan Coenovi v temném westernu Opravdová kuráž. ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Vaše hodnocení: 298 hlasů

Recenze filmu Opravdová kuráž

  • Recenze Opravdová kuráž na MovieZone

    Recenze MovieZone 90

    Dude vyměnil bílého medvěda za whisky, přešel na ručně balená cigára, naučil se střílet a vyrazil na Divoký západ, aby tam dokázal, že velké romantické dobrodružství se dá vyprávět i bez sentimentu a umělého vyhrocovaní situací. Coeni natočili vysněný western jako relativně divácký film, ale zároveň zůstali stoprocentně sví. Skvělé obsazení, precizní řemeslo a šťavnatá kombinace drsného humoru, krve a někde hluboko tlukoucího vřelého srdce – tak to od bráchů máme rádi. Z Opravdové kuráže je už měsíc po premiéře klasika. Právem.

Trailer k filmu

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.