Plakát k filmu: Ondine

Ondine Ondine

dokina.cz
6,0

Premiéra 2. 9. 2010
USA, Irsko, 2009, 99 min

Žánr:
drama, romantický
Režie:
Neil Jordan | celý štáb
Hrají:
Colin Farrell, Stephen Rea, Alison Barry, Tony Curran | všichni herci

Když irský rybář Syracuse (Colin Farrell) vylovil z moře krásnou mladou ženu (Alicja Bachelda), řekla jen, že se jmenuje Ondine. Příznačné jméno, které znamená „ta, která přichází z moře“. Syracuse jí nabídne přístřeší a ona se usadí nejen v jeho domě, ale postupně i v jeho srdci. Neznámá cizinka vyvolává řadu otázek, ale rybářova malá dcerka Annie (Alison Barry) má okamžitě jasno. Ondine je podle ní vodní víla, kouzelnou mocí obdařená bytost, která vystupuje z vod proto, aby lidem nosila štěstí. Annie věří, že Ondine přišla kvůli ní, aby zachránila její selhávající ledviny. Syracuse sice na pohádky nevěří a zůstává nohama pevně na zemi, ale záhy i on podlehne jejímu kouzlu a je nucen si připustit, že od té doby, co s nimi Ondine přebývá, dějí se zvláštní věci. Mohli by spolu žít šťastně až do smrti, jenže Syracuse na šťastné konce už dávno nevěří. Ať Ondine je či není mořskou pannou, má za sebou temnou minulost, která ji za žádnou cenu nechce pustit na svobodu. Dokáže ji láska Syracuse zachránit, nebo se vrátí do hlubin zapomnění?

Ondine je novodobou lyrickou pohádkou, milostným příběhem mezi mořem, zemí a nebem, kterým režisér Neil Jordan navazuje na linii mystických příběhů, kterou v jeho díle zastupují horor Společenství vlků (1984), vampýrské drama Interview s upírem (1994) či krimi Přízraky ze snů (1999).

Hlavní roli rybáře Syracuse bez váhání přijal Colin Farrell (Imaginárium Dr. Parnasse, Miami Vice, Alexander Veliký, Telefonní budka), který se o filmu vyjadřuje pouze v superlativech. “Četl jsem Ondine a zamiloval jsem se. Je to opravdu nádherný příběh, skutečné kouzlo.” říká Farrell.

Když irský rybář Syracuse (Colin Farrell) vylovil z moře krásnou mladou ženu (Alicja Bachelda), řekla jen, že se jmenuje Ondine. Příznačné jméno, které znamená „ta, která přichází ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Vaše hodnocení: 187 hlasů

Kde dávají v televizi?

2. duben 20.15 hod.

Recenze filmu Ondine

  • Recenze Ondine na MovieZone

    Recenze MovieZone 40

    Rybář najde ve svých sítích dívku a začne váhat, jestli je to skutečná bytost (pak by se schylovalo k milostnému dramatu) nebo pohádková víla (pak by se schylovalo k pohádce). Společně s hrdiny váhá i Neil Jordan, který občas točí kultivovanou reklamu na irskou přírodu a Alicji Bachledu ve spodním prádle, chvíli zase prkenné sociální drama. Film je zkomponovaný dojemně, citlivě a veskrze falešně – když k zesílení sentimentu musíte pouštět Sigur Rós, je zle!

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.