Plakát k filmu: Oliver Twist

Oliver Twist Oliver Twist

dokina.cz
7,0

Česká Republika, Anglie, Francie, Itálie, 2005, 130 min

Žánr:
rodinný, drama
Režie:
Roman Polanski | celý štáb
Hrají:
Ben Kingsley, Jamie Foreman, Barney Clark, Jeremy Swift, Edward Hardwicke | všichni herci

Filmová adaptace stejnojmenného románu Charlese Dickense se odehrává v 19. století v Londýně. Oliver Twist (Barney Clark) je od raného dětství sirotek. Žije v chudobinci, který spravuje lakotný a krutý pan Bumble. Nešťastný Oliver odtud uprchne do londýnských ulic, aniž by věděl, co s ním bude dál - nemá ani drobák a nikoho tu nezná.

Potkává však Fagina (Ben Kingsley), šéfa místního gangu drobných kapesních zlodějíčků, a nechává se zlákat vidinou snadné obživy. Když jsou chlapci při jedné z loupežných výprav polapeni, Oliver upřímnou výpovědí předsvědčí o své nevině pana Brownlowa, který se ho ujme. Záchrana laskavým měšťanem je ale pouze začátkem řady dalších Oliverových dobrodružství.

Filmová adaptace stejnojmenného románu Charlese Dickense se odehrává v 19. století v Londýně. Oliver Twist (Barney Clark) je od raného dětství sirotek. Žije v chudobinci, který ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Vaše hodnocení: 265 hlasů
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.