Plakát k filmu: Odvrácená strana měsíce

Odvrácená strana měsíce Dark Side of the Moon, The

dokina.cz
6,6

Premiéra 27. 10. 2016
Německo, Lucembursko, 2015, 98 min, od 15 let

Žánr:
thriller
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Jürgen Prochnow, Moritz Bleibtreu, Nora von Waldstätten, Luc Feit | všichni herci

Napínavý thriller jako moderní variace na příběh pana Jekylla a pana Hyda. Drogový experiment uvolní v úspěšném právníkovi potlačované lidské pudy a na povrch se dostane jeho odvrácená strana. Z právníka se stane zabiják a ze zabijáka brzy štvanec. Film byl natočený podle stejnojmenné a velmi úspěšné knižní předlohy a sklidil výborné ohlasy na festivalu v Berlíně.

Hlavní roli ztvárnil Moritz Bleibtreu, který se proslavil ve filmu Lola běží o život, jeho protivníka hraje Jürgen Prochnow známý představitel záporáků v Hollywoodských velkofilmech.

Úspěšný právník Urs je příkladem a hvězdou své profese. Má krásnou kariéru, krásnou a perfektní ženu, krásné a drahé auto, konto naplněné penězi. Sebevražda jeho kolegy s ním ale otřese, vždyť on taky žil takhle skvělý život. Potkává krásnou dívku, která vyznává alternativní způsob života a zúčastní se experimentu s halucinogenními houbičkami. Změna života je ale drastičtější, než se dalo čekat. Drogový experiment v něm uvolní syrové lidské pudy a na povrch se dostane jeho odvrácená strana. Urse ovládne potlačovaná agresivita a dostane se zcela mimo kontrolu.

Civilizovaný právník se promění v člověka hnaného instinkty a v nevypočitatelného zabijáka. Utíká do lesů, na stopě už mu je ale policie a také pomstychtivý protivník.

Napínavý thriller jako moderní variace na příběh pana Jekylla a pana Hyda. Drogový experiment uvolní v úspěšném právníkovi potlačované lidské pudy a na povrch se dostane jeho ... celý popis


Mediadesk
Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
  • -
  • -

Recenze filmu Odvrácená strana měsíce

  • Recenze Odvrácená strana měsíce na MovieZone

    Recenze MovieZone 60

    Dobře obsazený thriller o zlu a pudovosti z nás zůstal trochu na rozcestí mezi žánry a zbytečně se snaží skloubit kriminální zápletku s psychologickým thrillerem. Dokud se pokouší jen o jedno, vytváří skvělou podívanou, o to víc zamrzí pár nepřekousnutelných neduhů.

Trailer k filmu

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.