Plakát k filmu: Odvrácená strana měsíce

Odvrácená strana měsíce Dark Side of the Moon, The

dokina.cz
6,6

Premiéra 27. 10. 2016
Německo, Lucembursko, 2015, 98 min, od 15 let

Žánr:
thriller
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Jürgen Prochnow, Moritz Bleibtreu, Nora von Waldstätten, Luc Feit | všichni herci

Napínavý thriller jako moderní variace na příběh pana Jekylla a pana Hyda. Drogový experiment uvolní v úspěšném právníkovi potlačované lidské pudy a na povrch se dostane jeho odvrácená strana. Z právníka se stane zabiják a ze zabijáka brzy štvanec. Film byl natočený podle stejnojmenné a velmi úspěšné knižní předlohy a sklidil výborné ohlasy na festivalu v Berlíně.

Hlavní roli ztvárnil Moritz Bleibtreu, který se proslavil ve filmu Lola běží o život, jeho protivníka hraje Jürgen Prochnow známý představitel záporáků v Hollywoodských velkofilmech.

Úspěšný právník Urs je příkladem a hvězdou své profese. Má krásnou kariéru, krásnou a perfektní ženu, krásné a drahé auto, konto naplněné penězi. Sebevražda jeho kolegy s ním ale otřese, vždyť on taky žil takhle skvělý život. Potkává krásnou dívku, která vyznává alternativní způsob života a zúčastní se experimentu s halucinogenními houbičkami. Změna života je ale drastičtější, než se dalo čekat. Drogový experiment v něm uvolní syrové lidské pudy a na povrch se dostane jeho odvrácená strana. Urse ovládne potlačovaná agresivita a dostane se zcela mimo kontrolu.

Civilizovaný právník se promění v člověka hnaného instinkty a v nevypočitatelného zabijáka. Utíká do lesů, na stopě už mu je ale policie a také pomstychtivý protivník.

Napínavý thriller jako moderní variace na příběh pana Jekylla a pana Hyda. Drogový experiment uvolní v úspěšném právníkovi potlačované lidské pudy a na povrch se dostane jeho ... celý popis


Mediadesk
Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Odvrácená strana měsíce

 • Recenze Odvrácená strana měsíce na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

  Dobře obsazený thriller o zlu a pudovosti z nás zůstal trochu na rozcestí mezi žánry a zbytečně se snaží skloubit kriminální zápletku s psychologickým thrillerem. Dokud se pokouší jen o jedno, vytváří skvělou podívanou, o to víc zamrzí pár nepřekousnutelných neduhů.

 • Recenze Odvrácená strana měsíce na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 75

  Odvrácená strana měsíce je napínavý thriller se zajímavou zápletkou a stojí za to ho zhlédnout z několika důvodů. Někoho může zaujmout poutavý příběh, který má psychologický nádech a zkoumá reálný problém. Je to sice thriller, ale to, co se v něm děje, je realistické a dá se tomu snadno uvěřit, není to nic, nad čím bychom vrtěli hlavou, že „to se přece ve skutečném životě stát nemůže“. Jiné zaujme právě psychologická stránka filmu, která se zabývá užíváním drog a jejich následky na chování člověka. A jestli nepatříte ani do jedné z těchto dvou diváckých skupin, tak oceníte jeho vizuální stránku, která je velmi unikátní a jistě upoutá oko každého diváka. Je to prostě kvalitně odvedená práce, typicky německy.

 • Recenze Odvrácená strana měsíce na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 50

  Urs je úspěšný právník se specializací na fúze farmaceutických společností, jemuž se jednoho dne zastřelí v kanceláři ředitel jedné takové společnosti, který v průběhu dlouhého vyjednávání přijde na buben. Urs z toho má trauma, straní se přátel, kolegů i manželky a úlevu nachází až v seznámení s mladší ženou, která se stane jeho milenkou a představí mu svůj poněkud alternativnější styl života, zahrnující mimo jiné drogové seance. Na jedné takové se Urs společně s ostatními sjede houbičkami, ale dostane se mu špatného tripu, po němž se začne chovat agresivně. Účinek hub však oproti očekáváním nevyprchá a z Urse se stane nevypočitatelná bytost schopná i zabití. Nezbyde mu tudíž než pátrat po původu té houby, kterou pozřel…

Trailer k filmu

Související články k filmu Odvrácená strana měsíce

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Standup show a Doctor ze studia Marvel

  Filmové premiéry: Standup show a Doctor ze studia Marvel

  26. 10. 2016 10:00 Dramatický osud českého horolezce a jeho druhů, standup show známých komiků, partička outsiderů křižující Ameriku, sourozenci zanecháni na neobydleném arktickém ostrově, cesta karavanem napříč Francií, důležité životní rozhodnutí, světoznámý neurochirurg z dílny studia Marvel a civilizovaný právník měnící se v nevypočitatelného zabijáka. 41. týden tohoto roku přináší 8 filmových premiér, dokument o setkání Alfreda Hitchcocka s Françoisem Truffautem a trojici snímků z chorvatské produkce.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.