Plakát k filmu: Od východu do západu slunce: 14. dalajlama

Od východu do západu slunce: 14. dalajlama Rassvet/Zakat. Dalai Lama 14

dokina.cz
7,5

Rusko, 2009, 114 min

Žánr:
dokumentární
Režie:
| celý štáb

Film zachycuje 24 hodin v životě 14. dalajlamy, od okamžiku, kdy ve 3 hodiny ráno vstává, až do chvíle, kdy večer uléhá do postele. Nabitý dalajlamův den začíná ranní zdravotní rozcvičkou a procházkou po zahradě residence a pokračuje modlitbami a pravidelnými meditacemi. Následují audience, tisková konference, udělování požehnání poutníkům a učení pro buddhisty z Ruska a Mongolska. Na sklonku dne, kdy se uchyluje do svých soukromých pokojů, najde si tibetský duchovní vůdce čas, aby se s ruským filmovým štábem podělil o svůj pohled na podstatu vesmíru a na roli člověka v náboženství a dnešní společnosti. Film uzavírá cestovní deník zachycující cestu štábu přes Indii a Čínu zpět do Ruska, během níž autoři filmu vzpomínají na rozhovor, který měli s dalajlamou přes svým odjezdem. Témata probíraná během rozhovoru – znečištění ovzduší, prohlubující se propast mezi bohatými a chudými a lokální válečné konflikty – rezonují v obrazech, které se odvíjejí před očima cestovatelů.

Film zachycuje 24 hodin v životě 14. dalajlamy, od okamžiku, kdy ve 3 hodiny ráno vstává, až do chvíle, kdy večer uléhá do postele. Nabitý dalajlamův den začíná ranní zdravotní ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.