Plakát k filmu: Ocelová pěst

Ocelová pěst Real Steel

dokina.cz
6,8

Premiéra 17. 11. 2011
USA, 2011, 127 min

Žánr:
akční, drama, sci-fi
Režie:
Shawn Levy | celý štáb
Hrají:
Hugh Jackman, Hope Davis, Kevin Durand, Anthony Mackie | všichni herci

V drsném a napínavém akčním snímku z blízké budoucnosti Ocelová pěst představuje Hugh Jackman Charlieho Kentona, bývalého boxera, jehož milovaný sport ovládli dva a půl metru vysocí oceloví roboti a lidé jako Charlie už do něj nadále nijak nezapadají. Protože nemá s kým zápasit a nemá žádné vyhlídky na lepší budoucnost, je nucen přivydělávat si jako promotér robotických zápasů. Daří se mu jakž takž protloukat tím, že dává dohromady mizerné a vysloužilé roboty a cestuje od jednoho turnaje k druhému, kamkoliv, kde je schopen si nějak přivydělat. Když už se zdá, že situace nemůže být zoufalejší a komplikovanější, vpadne mu znenadání a proti jeho vůli do života jeho syn Max (Dakota Goyo), se kterým už delší dobu není v kontaktu.

Oba společně spojí síly, aby postavili a vytrénovali nového robota a proměnili ho v boxerského šampiona. Zatímco si buduje jméno v brutálním a nemilosrdném světě robotických zápasů, zjišťuje Charlie, že se mu navzdory všem očekáváním nabízí poslední šance na boxerský comeback.

Snímek Ocelová pěst se zčásti inspiruje povídkou legendárního mistra science-fiction žánru Richarda Mathesona, která byla v roce 1963 zpracována pro televizní obrazovky jako jedna z epizod seriálu Soumračná zóna.

V drsném a napínavém akčním snímku z blízké budoucnosti Ocelová pěst představuje Hugh Jackman Charlieho Kentona, bývalého boxera, jehož milovaný sport ovládli dva a půl metru ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 535 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 102.90 CZK 257.64 CZK Přehrát online

Recenze filmu Ocelová pěst

 • Recenze Ocelová pěst na MovieZone

  Recenze MovieZone 80

  Box už není v módě, teď se fandí robotům! Hugh Jackman jako bývalá profesionální mlátička zkouší nepříliš úspěšně vydělávat v blízké budoucnosti na robotích zápasech. K opravdovému úspěchu však potřebuje trochu motivace a cool syna. Hugh Jackman, roboti, sympaťák Dakota Goyo a ideální zábava pro celou rodinu. A je fuk, jestli hledáte efektní bitky nebo chcete svým blízkým nadávkovat nějaké ty rodinné hodnoty.

 • Recenze Ocelová pěst na fffilm

  Recenze fffilm 60

  Blízká budoucnost. Hugh Jackman, kdysi úspěšný boxer, se živí jako majitel bojového boxujícího robota, kterého nasazuje do zápasů (o peníze) s jinými bojovými roboty. Nedaří se mu. Pak je nucen mít s sebou nějakou dobu svého malého syna (který ho nezajímá a radši by ho neviděl) a ten mu pomůže 1) najít sebe samého, 2) vycvičit nového robota outsidera, 3) profit. Na Ocelové pěsti je nejúžasnější to, že je to film Shawna Levyho (obě Noci v muzeu , nový Růžový panter ) a přesto se mi z něj nechce zvracet! Dokonce je podstatně lepší, než jsem se obával. Klíč tkví v tom, že film rozhodně není přehlídkou akce a triků, nýbrž se snaží být relativně komorní a opravdu hodně připomíná ty lepší díly série Rocky . Když vidíme, jak je Jackman vpodstatě na dně a musí se svým rezavým robotem v náklaďáku objíždět venkovské tancovačky, aby měl co do huby, je to slušně působivé. Dokonce i ten chlapeček není úplně otravný a tradiční "výcviková a vítězná montáž" funguje přesně jak má. Když dojde na očekávané robotí souboje, výsledek je, řekl bych, přesně podle očekávání. Roboti jsou slušně navrženi, triky jsou ucházející, jen občas je znát, že se roboti pohybují příliš svižně na to, jak velcí a těžcí by měli být (zřejmě jejich animace vznikla pomocí motion capture skutečných boxerů, kteří nevážili tunu). A ještě jsem byl poněkud překvapen závěrem, kdy ***SPOILER*** jsem očekával, že to robot "našich" strašlivě nandá robotovi "těch zlých" a rozfláká ho na padrť, ale místo toho to všechno vyšumí do klidného ztracena, jako kdybychom se dívali na nějaký artfilm s poselstvím ***KONEC SPOILERU*** . Ocelová pěst rozhodně není artfilm a rozhodně nemá poselství. Je to z 95% předvídatelný film a mírné potěšení z jeho sledování tkví v tom, že se tvůrci drželi tradičního stylu těchto filmů a moc toho nezmrvili. P.S: Většina kopií je u nás z nějakého šíleného důvodu DABOVANÁ !

Trailer k filmu

Související články k filmu Ocelová pěst

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Ocelová pěst

  Ocelová pěst

  11. 11. 2011 06:45 V drsném a napínavém akčním snímku z blízké budoucnosti Ocelová pěst představuje Hugh Jackman Charlieho Kentona, bývalého boxera, jehož milovaný sport ovládli dva a půl metru vysocí oceloví roboti a lidé jako Charlie už do něj nadále nijak nezapadají. Protože nemá s kým zápasit a nemá žádné vyhlídky na lepší budoucnost, je nucen přivydělávat si jako promotér robotických zápasů. Daří se mu jakž takž protloukat tím, že dává dohromady mizerné a vysloužilé roboty a cestuje od jednoho turnaje k druhému, kamkoliv, kde je schopen si nějak přivydělat.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Ocelová pěst druhým týdnem vládne severoamerickým kinům

  Ocelová pěst druhým týdnem vládne severoamerickým kinům

  18. 10. 2011 13:18 Akční drama Ocelová pěst druhý týden po sobě ovládlo žebříček nejnavštěvovanějších filmů v severoamerických kinech. Snímek o vysloužilém boxerovi, který se stal promotérem zápasů bojových robotů, utržil 16,3 milionu dolarů (290 milionů korun). Těsně tak uhájil první příčku před nejúspěšnější víkendovou novinkou Footloose, která distributorům přinesla 16,1 milionu dolarů (287 milionů korun).

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Akční drama Ocelová pěst dominovalo severoamerickým kinům

  Akční drama Ocelová pěst dominovalo severoamerickým kinům

  11. 10. 2011 14:30 Akční drama Ocelová pěst s Hughem Jackmanem v hlavní roli se stalo o víkendu nejnavštěvovanějším filmem v severoamerických kinech. Snímek o vysloužilém boxerovi zasazený do blízké budoucnosti utržil tento víkend podle agentury AP 27,3 milionu dolarů (498,5 milionu korun).

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.