Plakát k filmu: Obřad

Obřad Gishiki

dokina.cz
7,6

Japonsko, 1971, 123 min

Žánr:
drama
Režie:
| celý štáb

Stejná nekompromisnost jako Ošimovu Koridu lásky, charakterizuje i jeho o pět let starší Obřad, formálně odvážný, ale také nejméně milosrdný, krutě pesimistický obraz poválečné japonské společnosti. Osudy velkoprůmyslnického klanu Sakuradů zachycuje režisér z pohledu roku 1971 prostřednictvím retrospektiv, přičemž každý časový úsek se odehraje ve znamení konkrétního obřadu - svatby, pohřbu, sebevraždy. Stařec, třímající ve svých rukou otěže řádu, si uzurpuje právo na určování životní dráhy všech potomků a bezostyšně manipuluje s jejich dušemi i těly. Příslušníci poslední generace jsou však odhodláni odmítnout poslušnost.

Stejná nekompromisnost jako Ošimovu Koridu lásky, charakterizuje i jeho o pět let starší Obřad, formálně odvážný, ale také nejméně milosrdný, krutě pesimistický obraz poválečné ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.