Plakát k filmu: Obřad

Obřad Rite, The

dokina.cz
5,2

Premiéra 17. 3. 2011
USA, 2011, 112 min, od 15 let

Žánr:
thriller, drama, horor
Režie:
Mikael Håfström | celý štáb
Hrají:
Anthony Hopkins, Alice Braga, Rutger Hauer, Chris Marquette | všichni herci

Film Obřad je inspirovaný skutečnými událostmi, sleduje poněkud skeptického amerického studenta kněžského semináře Michaela Kovaka (Colin O’Donoghue). Ten navštěvuje školu exorcizmu ve Vatikánu. Michael se během svého pobytu v Římě seznámí s neortodoxním knězem Otcem Lucasem (Anthony Hopkins), který mu ukáže i temnou stranou jeho víry.

Film Obřad je inspirovaný skutečnými událostmi, sleduje poněkud skeptického amerického studenta kněžského semináře Michaela Kovaka (Colin O’Donoghue). Ten navštěvuje školu ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 433 hlasů

Recenze filmu Obřad

 • Recenze Obřad na MovieZone

  Recenze MovieZone 40

 • Recenze Obřad na iDnes

  Recenze iDnes 60

  Špatná zpráva: thrilleru Obřad líčícímu skutečný příběh novodobého vymítače ďábla a jeho učně chybí silnější, originálnější obsah. Že se to prý vážně stalo, filmu nestačí. Lepší zpráva: navzdory tématu tu nejde o laciné béčkové strašení, Obřad si dlouho udržuje věcný odstup a promyšlený výtvarný styl.

Související články k filmu Obřad

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Horor Obřad s Anthony Hopkinsem vede návštěvnost severoamerických kin

  Horor Obřad s Anthony Hopkinsem vede návštěvnost severoamerických kin

  1. 2. 2011 08:30 O uplynulém víkendu byl v severoamerických kinech divácky nejúspěšnějším filmem horor Obřad s Anthony Hopkinsem v hlavní roli. Šef distribuce Warner Bros řekl, že za úspěchem filmu stojí právě jeho hlavní představitel, který je díky své legendární roli Hannibala Lectera, pro diváky strašidelných filmů stále velkým tahákem.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.