Plakát k filmu: Obhájce

Obhájce The Lincoln Lawyer

dokina.cz
7,0

Premiéra 11. 8. 2011
USA, 2011, 118 min

Žánr:
thriller, drama, kriminální
Režie:
Brad Furman | celý štáb
Hrají:
Matthew McConaughey, Marisa Tomei, Josh Lucas, John Leguizamo, Ryan Phillippe, Margarita Levijeva | všichni herci

Ve strhujícím thrilleru OBHÁJCE ztvárnil Matthew McConaughey roli Michaela, “Micka”, Hallera, charismatického trestního advokáta v Los Angeles, jehož kanceláří je zadní sedadlo vozu Lincoln Continental. Po tom, co většinu své kariéry strávil obranou drobných kriminálníků, dostane z ničeho nic svůj velký životní případ: obhajobu bohatého playboye z Beverly Hills (Ryan Phillippe), který je obviněn z pokusu vraždy. To, co se ze začátku jeví jako jasný případ s velkým finančním výnosem, se rychle obrátí v děsivý souboj dvou mistrů manipulace a krizi Hallerova svědomí.

Film režíroval Brad Furman podle scénáře Johna Romana, vytvořeného podle literární předlohy Michaela Connellyho.

Ve strhujícím thrilleru OBHÁJCE ztvárnil Matthew McConaughey roli Michaela, “Micka”, Hallera, charismatického trestního advokáta v Los Angeles, jehož kanceláří je zadní sedadlo ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 108 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 59.00 CZK Přehrát online
Přehrát online

Recenze filmu Obhájce

  • Recenze Obhájce na MovieZone

    Recenze MovieZone 70

    Mick je charismatický expert přes trestní právo – advokát, co zvládne vysekat z průšvihu kdejakého frajírka. Jeho nový klient, který podle všeho ubližuje ženám, mu ale nadělá velké problémy… Řemeslně vyvedené drama naplňuje všechny požadavky svého subžánru a chlubí se výtečnou režií, spletitým a napínavým dějem, ale i kvalitní hereckou sestavou. Vyplatí se vidět.

  • Recenze Obhájce na fffilm

    Recenze fffilm 70

    Matthew McConaughey hraje právníka, který se specializuje na obhajobu méně majetných a méně nevinných klientů. Když si ho vyžádá hejsek z bohaté rodiny, který vehementně trvá na své nevině (tu prostituku neztloukl a nepobodal!), je to pro McConaugheyho jednak šance na zisk slušných prachů, ale také signál, že tady cosi opravdu hodně smrdí... Přiznávám, že tohle je snad první film v mém životě, ve kterém mi McConaughey nepřipadal nesympatický. Přerodil se z pseudo-teen hrdiny romantických a akčních komedií v cosi zajímavého. Jeho hrdina je dobře vykreslená a celkem sympatická směs profesionalismu a vychcanosti. Kvalitní je i většina epizodních postaviček (John Leguizamo, William H. Macy). Jediné, co mi přišlo zbytečné, byly odbočky k hrdinově bývalé partnerce (Marisa Tomeiová) a jeho záchvaty triviální provinilosti ("Proboha, já obhajuji zločince, nejsem já hajzl?") Docela kvalitní je ústřední zápletka, která je dostatečně nepředvídatelné a přitom ne zcela debilní. Vzbuzovala ve mně otázky, zda je toto podle amerického práva opravdu možné a zda by se takové složité dilema nedalo vyřešit jaksi "méně oklikou"... Nevím a je mi to celkem jedno. Film jsem si příjemně užil, byť šlo o remix různých elementů, které jsem už viděl jinde (a v nejednom případě lépe). Obhájce je konverzační film pro fanoušky soudních dramat a detektivek, který není debilní. A když nějaký film není debilní, je to vlastně v dnešní době docela velká chvála...

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.