Plakát k filmu: Občanský průkaz

Občanský průkaz Občanský průkaz

dokina.cz
7,3

Premiéra 21. 10. 2010
Česká Republika, Slovensko, 2010, 102 min

Žánr:
komedie, drama
Režie:
Ondřej Trojan | celý štáb
Hrají:
Libor Kovář, Jiří Macháček, Adam Kubišta, Martin Myšička | všichni herci

Občanský průkaz se odehrává v Praze, mezi lety 1973 – 1977. Tedy v letech nejtužší normalizace, v období po okupaci Československé socialistické republiky vojsky armád Varšavské smlouvy. V době, „kdy big beat a dlouhé vlasy byly rebelií proti husákovskému socializmu, občanský průkaz prostředkem k policejní buzeraci a modrá knížka vymodlenou svátostí“.

Sami tvůrci o svém filmu řekli: „Děj filmu obsáhne tři roky života čtyř spolužáků - Petra, který je zároveň vypravěčem příběhu, a jeho kamarádů Popelky, Aleše a Míti. Obsáhne období mezi jejich patnáctým a osmnáctým rokem; od okamžiku, kdy je jim patnáct let a oni dostanou občanský průkaz, až do chvíle, kdy se snaží uniknout vojně v komunistické armádě a pokoušejí se získat modrou knížku.

Občanský průkaz se odehrává v Praze, mezi lety 1973 – 1977. Tedy v letech nejtužší normalizace, v období po okupaci Československé socialistické republiky vojsky armád Varšavské ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Vaše hodnocení: 732 hlasů
  • -
  • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Občanský průkaz

  • Recenze Občanský průkaz na MovieZone

    Recenze MovieZone 70

    Petr, Popelka, Aleš a Míťa mají na háku celá slavná léta sedmdesátá – tedy alespoň co se jejich soudružských záležitostí týče. Je jim 15 a občanka je jim dobrá tak leda k natržení stránky 15. Tři roky v jejich životě ale hodně změní a naučí je, kolik stojí revolta. Trojan to bere od nahláškované řachandy až po celkem temný a neradostný obraz normalizace. Bere to pomalu, trochu didakticky, ale s přehledem. Lepší česká komedie už nějaký ten pátek k vidění nebyla.

Trailer k filmu

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.