Plakát k filmu: Nuda v Brně

Nuda v Brně Nuda v Brně

dokina.cz
7,0

2003, 103 min

Žánr:
romantický
Režie:
Vladimír Morávek | celý štáb

NUDA V BRNĚ - Podle povídky Pavla Beďury

Dva mladí - Standa a Olinka se seznámí na sportovní olympiádě. Píší si každý den a po roce této dopisové známosti napíše Olinka Standovi: "Stando, přijeď v sobotu na večeři a pokud budeš chtít, můžeš tady i spát."

Jelikož ještě nikdy s nikým nespali, nastupují rady "Jak na to". Bratr Jarda učí Standu jak nasadit ochranu a ukazují si spolu v lékařském atlasu. Ženy z domu, kde Olinka bydlí, poznaly ten okamžik každá trochu jinak. Konečně nastane kýžené setkání ...

Všichni rádcové a další postavy v praxi sami ukazují, zda věta z televizní inscenace z úvodu filmu: "V Brně proběhne každý večer sto padesát tisíc souloží", nadsazuje nebo ubírá. Každý z deseti hrdinů dopadne jinak, většinou hůře, než by chtěl.

Film NUDA V BRNĚ získal ČESKÉHO LVA 2003 za:
Nejlepší film.
Nejlepší režie - Vladimír Morávek.
Nejlepší herec v hlavní roli - Jan Budař.
Nejlepší střih - Jiří Brožek.
Nejlepší scénář - Jan Budař a Vladimír Morávek.

NUDA V BRNĚ - Podle povídky Pavla Beďury Dva mladí - Standa a Olinka se seznámí na sportovní olympiádě. Píší si každý den a po roce této dopisové známosti napíše Olinka ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 572 hlasů
  • -
  • -

Recenze filmu Nuda v Brně

  • Recenze Nuda v Brně na iDnes

    Recenze iDnes 70

    Nedávno kdosi prohlásil, že nezná sebevražednější názvy pro film než Nuda v Brně a Únava ve dvou. Únavu již překřtili na Nevěrné vztahy, nicméně Nuda v Brně, původně prý Nuda z Brna, včera beze změny vešla do kin vstříc hrdě riziku, že odradí už svým jménem.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.