Plakát k filmu: Noční zvířata

Noční zvířata Nocturnal Animals

dokina.cz
7,3

Premiéra 24. 11. 2016
USA, 2016, 116 min

Žánr:
thriller, drama
Režie:
Tom Ford | celý štáb
Hrají:
Amy Adams, Jake Gyllenhaal, Michael Shannon, Aaron Taylor-Johnson, Isla Fisher, Armie Hammer, Laura Linney | všichni herci

Režisér Tom Ford natočil film, jehož příběh se odehrává ve dvou rovinách. V jedné sledujeme Suzan (Amy Adams) a jejího bývalého muže, spisovatele Tonyho (Jake Gyllenhaal), který jí přinesl svůj nový rukopis, aby si jej přečetla. V druhé rovině se odehrává příběh této knihy, jejíž děj začíná postupně ovlivňovat Suzanin život.

Noci Nočních zvířat, tedy chronických nespavců, bývají osamělé, temné a nekonečně dlouhé. Tom Ford o jednom exempláři tohoto druhu natočil výjimečný film, který je šokující, krutý a velmi intenzívní. Zkoumá onu tenkou a neviditelnou hranici, jež vede mezi láskou a nenávistí, po které občas přecházíme všichni, a dělá to tak, až z toho mrazí v zádech. Velmi zdatně mu přitom sekunduje skvělé herecké obsazení v čele s Amy Adams a Jakem Gyllenhaalem.

Susan Morrow (Amy Adams) má všechno, po čem vždy toužila, a přesto se ocitla v životní pasti. Kurátorka galerie moderního umění se snaží svou vnitřní prázdnotu zaplňovat vystavováním šokujících exponátů a po nocích bdí v prázdné zlaté kleci v luxusním domě v L. A., ze kterého asi i před ní nápadně často utíká její partner. Rukopis románu Noční zvířata, který napsal její bývalý manžel Edward (Jake Gyllenhaal) by mohl být dokonalým lékem na nespavost. Kdyby nebyl jeho příběh tak zneklidňující…

Jeho hlavním hrdinou je Tony (také Jake Gyllenhaal). Spokojený chlap ve středním věku vezme ženu a dospívající dceru na rodinnou dovolenou do Nového Mexika, kterou však přetne náhodné noční setkání s trojicí násilníků na opuštěné texaské dálnici. Tony nemá proti přesile sebemenší šanci a nedokáže tak zabránit únosu svých blízkých. Další den se s pomocí cynického detektiva (Michael Shannon) vydává po stopách zločinců, ale šance na záchranu ženy a dcery je, zdá se, mizivá.

Daleko od tohoto dramatu, ve spícím L. A., si čím dál vyděšenější Susan při jeho čtení uvědomuje, že krutý text je paralelou k jejímu vztahu s bývalým mužem. Že je neobvyklou pomstou za to, jak strašně mu kdysi ublížila.

Vícevrstevnatý příběh má podle Toma Forda velkou výhodu v tom, že může úspěšně spojovat nespojitelné žánry. „Sledujete intimní drama o rozpadu jednoho vztahu a zároveň silný akční thriller. A nádherně to funguje,“ říká režisér.

Režisér Tom Ford natočil film, jehož příběh se odehrává ve dvou rovinách. V jedné sledujeme Suzan (Amy Adams) a jejího bývalého muže, spisovatele Tonyho (Jake Gyllenhaal), který ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 2 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 128.44 CZK 437.32 CZK Přehrát online
PŮJČOVNÉ 79.00 CZK 300.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Noční zvířata

 • Recenze Noční zvířata na MovieZone

  Recenze MovieZone 50

  Snobárna, že i Woody Allen by řekl: Brzdi! Načančané, až z toho oči bolí, a okázalé, až je to trochu legrační. Tom Ford navrhl další večerní róbu, jen tentokrát má skoro dvě hodiny a myslí si o sobě asi, že odhaluje něčí trápení. Nakonec jde ale jenom o kus lesklého hadru. Nenechte se tím prosím oblbnout.

 • Recenze Noční zvířata na fffilm

  Recenze fffilm 80

  Amy Adamsová hraje snobskou uměleckou intelektuálku, která má bohatého sexy manžela, ale stýská se jí po dávné pravé lásce s Jakem Gyllenhaalem (který je spisovatelem). A právě od něj dostane k přečtení pracovní výtisk jeho nejnovější knihy. Začte se do ní, a její smyšlený děj jí začíná být povědomý... Tento psychothriller / drama / film noir / artfilm Toma Forda má poměrně složitou strukturu a zvláštní hutnou atmosféru, která se dost těžko přibližuje nějakou zkratkou (například tvůrci traileru to vzdali a dělají jako kdyby film byl o něčem úplně jiném). Trik je v tom, že když se trochu seznámíme s Adamsovou a jejím luxusním, nudným světem, objeví se na scéně kniha a Adamsová ji začne číst.

 • Recenze Noční zvířata na iDnes

  Recenze iDnes 65

  Amy Adamsová, Jake Gyllenhaal, Michael Shannon. Skvělí herci vládnou Nočním zvířatům, thrilleru s okatě vysokými ambicemi.

 • Recenze Noční zvířata na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 80

  Režisér Tom Ford si opravdu dal záležet na tom, aby vše v Nočních zvířatech spolu dohromady ladilo. Je to film plný metafor, a každý si je může vyložit po svém. Každý má v příběhu svoji úlohu a svoji pózu, na každého přijde čas, až nastane vhodná chvíle. A v tom se přesně odráží návrhářský svět Toma Forda, protože tam to funguje naprosto stejně. I na molu se odehrává jistý příběh, jakési drama. Noční zvířata je soudobý moderní a možná i trochu kontroverzní snímek. Kontroverzní se může zdát kvůli časté nahotě, ale to mu promineme, protože to zapadá do děje. Je to napínavý thriller, ale i smutné romantické drama o tom, jak se zničil vztah jednoho mladého ambiciózního páru.

 • Recenze Noční zvířata na Total film

  Recenze Total film 75

  Noční zvířata (2016) Noční zvířata přináší ledový a neosobní obraz s brutálním a temným jádrem, které vám pár dnů zůstane pod kůží. Nepopírám, že je v něm hodně stylizace, ale podle mně k Fordově práci už prostě vždycky patřit bude.

Související články k filmu Noční zvířata

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Proplétání časových linií a nebezpečná výprava odvážné dívky

  Filmové premiéry: Proplétání časových linií a nebezpečná výprava odvážné dívky

  23. 11. 2016 10:00 Nebojácná dospívající dívka na nebezpečné cestě, příběh knihy ovlivňující reálný život hlavní postavy a vztah mezi uměním a mocí na pozadí druhé světové války. Ve 47. týdnu tohoto roku čekají české diváky 3 filmové premiéry, digitálně restaurovaný film z 60. let a dokumentární snímek Heleny Všetečkové.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Noční zvířata - recenze

  Noční zvířata - recenze

  21. 11. 2016 15:52 Amy Adamsová hraje snobskou uměleckou intelektuálku, která má bohatého sexy manžela, ale stýská se jí po dávné pravé lásce s Jakem Gyllenhaalem (který je spisovatelem). A právě od něj dostane k přečtení pracovní výtisk jeho nejnovější knihy. Začte se do ní, a její smyšlený děj jí začíná být povědomý...

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.