Plakát k filmu: Noční běžec

Noční běžec Run All Night

dokina.cz
6,8

Premiéra 16. 4. 2015
USA, 2015, 114 min, od 12 let

Žánr:
thriller, akční, drama, mystery, kriminální
Režie:
Jaume Collet-Serra | celý štáb
Hrají:
Liam Neeson, Joel Kinnaman, Ed Harris, Vincent D'Onofrio, Genesis Rodriguez, Common, Boyd Holbrook, Holt McCallany | všichni herci

Brooklynský gangster a produktivní zabiják Jimmy Conlon (Neeson), kdysi přezdívaný Hrobník, už zažil lepší časy. Nyní 55letého Jimmyho, dlouholetého nejlepšího přítele mafiánského bosse Shawna Maguirea (Harris), pronásleduje kromě hříchů minulosti také zarputilý detektiv (D'Onofrio), který byl celých 30 let vždy o krok pozadu za Jimmym. V poslední době se však zdá, že Jimmy nachází jedinou životní útěchu na dně sklenky whisky.

Ale když se terčem stane Mike (Kinnaman), Jimmyho syn, kterého celá léta neviděl, musí se Jimmy rozhodnout mezi zločineckou rodinou, kterou si vybral dobrovolně, a skutečnou rodinou, kterou kdysi dávno opustil. Mike je na útěku a jediné Jimmyho pokání za hříchy minulosti může spočívat v tom, aby syna ochránil před stejným osudem, jaký nepochybně čeká jeho… aby se neocitl na špatné straně zbraně. Nyní, když už pro něj není žádné místo bezpečné, zbývá Jimmymu už jen jedna noc, aby se rohodl, ke komu má být loajální, a aby zjistil, zda konečně může něco udělat správně.

Brooklynský gangster a produktivní zabiják Jimmy Conlon (Neeson), kdysi přezdívaný Hrobník, už zažil lepší časy. Nyní 55letého Jimmyho, dlouholetého nejlepšího přítele mafiánského ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 20 hlasů

Kde se podívat online?

439.62 CZK Přehrát online

Recenze filmu Noční běžec

 • Recenze Noční běžec na MovieZone

  Recenze MovieZone 80

  Drsné otcovsko-synovské akční drama s výtečnou dvojkou Neeson-Kinnaman a výživným padouchem Harrisem. Tvůrci si zpočátku dají načas s budováním vztahů a osobních konfliktů, ale tím intenzivnější je pak masakr s úctyhodným countdownem a tučným westernovým finále.

 • Recenze Noční běžec na fffilm

  Recenze fffilm 60

  Liam Neeson tentokrát není drsnej polda, ale drsnej zabiják pro mafii, který toho už před lety nechal a teď jen chlastá, ponocuje a nějak přežívá. Jeho syn (Joel Kinnaman, alias nový RoboCop ) s ním nechce mít nic společného, snaží se živit férově, ale jednoho dne se náhodou stane svědkem vraždy, má být zlikvidován jako nepohodlný svědek, ale tatínek Liam Neeson včas zabijáka odbouchne. Bohužel, zabiják byl shodou okolností synem mafiánského bosse Eda Harrise, pro kterého Neeson před lety dělal všechny ty vraždy. A nyní Harris dospěje k rozhodnutí, že i když se jeho syn zachoval jako debil, spravedlnost je spravedlnost a Neeson i Kinnaman musejí zemřít, nejlépe s celou rodinou. I když chce Kinnaman jít vše ohlásit na policii, Neeson mu to rozmluví (celá policie je podplacená Harrisem) a chce synkovi nějak pomoct vlastními metodami - i když přitom třeba sám obětuje život. A ještě v tom všem figuruje drsnej ale férovej polda Vincent D'Onofrio, jediný nepodplacený v New Yorku. Při prvních desítkách minut jsem byl z tohoto filmu hodně nadšený, neboť herci jsou skvělí (včetně Kinnamana), atmosféra je hutná a celá story je příjemně lidská a uvěřitelná . Bez problémů jsem věřil, že Neeson a Harris už mají dost všeho toho zabijení, chtěli by si užít důchod, ale situace si holt žádá, aby zase zabíjeli, co se dá dělat. Bez problémů jsem věřil, že Kinnaman nechce mít s Neesonem už nikdy nic společného a chce si poctivě žít s krásnou manželkou (Genesis Rodriguezová) a dětmi.

 • Recenze Noční běžec na iDnes

  Recenze iDnes 50

  Premiérový film, který působí jako pamětnická repríza. To je akční gangsterka Noční běžec, jež ode dneška přináší do našich kin herecký souboj Liama Neesona s Edem Harrisem.

 • Recenze Noční běžec na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 65

  Noční běžec je akčním krimi, které v sobě snoubí klady i zápory obvyklé pro daný žánr. Na jedné straně tu máme slušnou akci, poctivé drama, dojemné scény a Neesona s Harrisem. Naproti tomu nejsme ochuzeni o přeceňování sil i pořádnou dávku klišé. I tak je dobré připravit si neprůstřelné vesty, protože Liam, tedy vlastně Jimmy, přichází.

 • Recenze Noční běžec na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 60

  Trenér boxu a řidič limuzíny Mike (Joel Kinnaman – hrál nového Robocopa) se jednoho dne náhodou nachomýtne k nějakým vraždám mezi překupníky drog, které vezl ve svém autě, a musí být coby korunní svědek zneškodněn. Útočníky ale včas zastřelí jeho otec Jimmy (Liam Neeson), který dělával nájemného zabijáka pro mafii, ale před časem s tím přestal a teď spíš už jen chlastá a vyrovnává se s traumaty, přičemž jeho vztah se synem je na bodu mrazu. Zastřeleným vrahem je ale shodou okolností syn Jimmyho bývalého zaměstnavatele a kamaráda Shawna (Ed Harris), který je nejdrsnějším mafiánem široko daleko, má pod palcem všechno možné včetně policie a rozpoutá na Jimmyho s Mikem a jeho rodinu nelítostný hon…

Trailer k filmu

Související články k filmu Noční běžec

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Noční běžec - recenze akčního filmu s Liamem Neesonem

  Noční běžec - recenze akčního filmu s Liamem Neesonem

  15. 4. 2015 23:00 Liam Neeson tentokrát není drsnej polda, ale drsnej zabiják pro mafii, který toho už před lety nechal a teď jen chlastá, ponocuje a nějak přežívá. Jeho syn (Joel Kinnaman, alias nový RoboCop) s ním nechce mít nic společného, snaží se živit férově, ale jednoho dne se náhodou stane svědkem vraždy, má být zlikvidován jako nepohodlný svědek, ale tatínek Liam Neeson včas zabijáka odbouchne.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.