Plakát k filmu: Nine

Nine Nine

dokina.cz
5,0

Premiéra 4. 3. 2010
USA, Itálie, 2009, 120 min

Žánr:
romantický, muzikál
Režie:
Rob Marshall | celý štáb
Hrají:
Nicole Kidman, Penélope Cruz, Judi Dench, Kate Hudson | všichni herci

Po úspěšném oscarovém muzikálu Chicago, se režisér Rob Marshall pouští do další velkolepé podívané. Excelentní taneční čísla a superhvězdná herecká sestava dominují této filmové verzi proslulého brodwayského muzikálu Nine.

Film nás zavede do italských Benátek, kde se režisér Guido Contini (Daniel Day Lewis) snaží dokončit svůj film. Čerstvému čtyřicátníkovi ale kazí radost nastupu-jící krize středního věku a hlavně nedostatek inspirace. Navíc podléhá vlivu mnoha žen, které ho obklopují. Matky (Sophie Loren), manželky (Marion Cotillard), milenky (Penélope Cruz), celoživotní múzy (Nicole Kidman), kostýmní výtvarnice (Judy Dench), módní redaktorky (Kate Hudson) ….

„Bude to velmi vzrušující zkušenost, protože v muzikálu jsem si nezahrála od Neapolského kolotoče“, prohlásila legenda stříbrného plátna Sophia Loren.

Rozpočet filmu je 90 milionů dolarů. Postprodukce filmu se protáhla díky stávce scenáristů v letech 2007/2008.

Po úspěšném oscarovém muzikálu Chicago, se režisér Rob Marshall pouští do další velkolepé podívané. Excelentní taneční čísla a superhvězdná herecká sestava dominují této filmové ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Vaše hodnocení: 582 hlasů

Recenze filmu Nine

  • Recenze Nine na MovieZone

    Recenze MovieZone 50

    Hudební variace na Felliniho 8 ½ vrací k muzikálům režiséra Chicaga Roba Marshalla. Dopřává mu sice vnadné křivky smyslných hereček, perfektní výtvarná řešení a slušný prostor pro realizaci hudebních výstupů, samotné trable režiséra Guida (jedna z nejslabších rolí Daniela Day-Lewise) před divákem jen povrchně prosviští. Nesouvislý mix líbivých videoklipů připomíná - jak napsala jedna americká kritička - karaoke na přehlídce Victoria´s Secret.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.